Археологи, що досліджують Храм Гробу Господнього в Єрусалимі, встановили, що місце, де, за переказами, був похований Ісус Христос, збереглося неушкодженим. Про це пише журнал National Geographic.
Цього року з похоронної ложі дослідники зняли мармурову плиту, яка там знаходилася щонайменше з 1555 року. Вона була встановлена там через те, що багато паломників намагалися відламати собі частки споруди.
Під плитою археологи, згідно зі звітом, виявили "шар заповнювального матеріалу", а коли за 60 годин безперервної роботи він був видалений, їм відкрилася ще одна мармурова плита з вирізаним на її поверхні хрестом.
У ніч на 28 жовтня, за кілька годин до кінця терміну, відведеного на розкриття гробниці, археологи дійшли до початкового ложа з вапняку, яке виявилося недоторканим. Вчені, проводячи дослідження, розраховують з'ясувати, чому свята Єлена, яка проводила розкопки в Єрусалимі в IV столітті, вирішила, що ця гробниця є місцем поховання Христа.
Гроб Господній укладений в едікули (Кувуклію) – купольну каплицю з жовто-рожевого мармуру. Існуюча Кувуклія відновлена в 1809–1810 роках за проектом грецького архітектора Миколи Комина. У цій гробниці, згідно з Євангелієм, Христос був похований після розп'яття, а на третій день воскрес.
За переказами, тіло Ісуса поклали в одну з печер, і саме там відбулося воскресіння. Пізніше на тому місці був побудований Храм Воскресіння Господнього – головна святиня християн. Усі археологічні операції ретельно зафільмовуватимуть.
Роботи мають закінчити до Великодня, який у 2017 році припадає на 16 квітня. Проект обійшовся у 4 мільйони доларів.
Як повідомляв 5.ua, 26 жовтня 2016 року археологи вперше за півтисячі років відкрили гробницю Ісуса Христа.