prezi.com

Сьогодні комета "Каталіна" пролетить максимально близько до Землі

  Комета "Каталіна" сьогодні, 17 січня 2016 року, максимально зблизиться з поверхнею Землі і стане доступна для спостереження жителям північних широт.

  Комету можна буде побачити в аматорський телескоп, повідомляє "Ехо Москви".

  За словами фахівців, "Каталіна" пролетить за сто десять мільйонів кілометрів від Землі і жодної небезпеки не становить. За їхніми словами, комета "Каталіна" має два хвости - пиловий, розтягнутий вздовж орбіти, та іонний, спрямований від Сонця.

  "Сьогодні її можна буде побачити в сузір'ї Великої Ведмедиці. Вчені зазначають, що комета не виправдала надій астрономів і не стала яскравою - її видно лише в телескопи або біноклі як "туманну пляму трохи зеленуватого кольору". У великі аматорські телескопи комету можна буде спостерігати аж до середини травня поточного року", - йдеться в публікації.

  Наступного разу "Каталіна" з'явиться "у внутрішніх областях Сонячної системи" через кілька десятків тисяч років. Комету відкрили в жовтні 2013 року учасники американсько-австралійської дослідницької програми "Каталіна", на ім'я якої комета й отримала назву. У листопаді 2015 року об'єкт завершив свій перший обліт Землі і пішов на зближення.

  Як повідомляв 5.ua, 6 липня 2015 року на кометі Чурюмова-Герасименко знайшли ознаки життя. 

  Попередній матеріал
  У Румунії через негоду закриті морські порти, десятки доріг та шкіл
  Наступний матеріал
  Папа Римський Франциск здійснив перший візит до головної синагоги Риму
  Теги:
  Loading...