5 канал

Шокуюча статистика: скільки в Україні "нелегальних" дронів та чим це загрожує

За підрахунками спеціалістів, близько 60% безпілотників в Україні не проходять обов'язкову сертифікацію

Шість із десяти усіх безпілотників в Україні літають незаконно. Такі підрахунки компаній, які продають дрони, передає "5 канал".

Як відомо, для кожного нового типу коптера необхідно отримати спеціальний сертифікат.

"Зацікавлення цим пристроєм є у волонтерів, у наших структур - МВС, МНС. Для того, щоб продавати їх в Україні - потрібно зберігати радіочастотний діапазон", - пояснює директор компанії-дистриб'ютора дронів Ігор Зайцев.

Спеціальний дозвіл на пристрій мають видати і в лабораторії центру радіочастот, адже діапазон частот для роботи таких апаратів досить вузький. За словами фахівців, якщо вийти за його межі - коптер буде просто заважати іншим сигналам.

"Вони можуть працювати в діапазоні частот від 4.2 Ггц до 4.283. Він може заважати мобільному зв'язку, телебаченню, радіомовленню, а також - радіостанціям", - каже начальник сектору радіоелектронних засобів УДЦР Олександр Василенко.

 Як стало відомо, відповідну перевірку вже багато років проходять, наприклад, нові моделі мобільних телефонів. Сигнал пропускають через спеціальну рідину, яка вимірює рівень випромінювання пристроїв та його вплив на організм.

Натомість, останнім часом до України завозять дедалі більше безпілотників: від аматорських - до великих і дуже потужних. Наприклад, агропідприємства нині активно закуповують дрони для промислової розвідки. Та лише частина з них - сертифіковані.

"Ми нещодавно спілкувалися з європейськими експертами. Ця проблема не тільки в Україні. Вона існує у всьому світі. Вони там наводили дуже великі відсотки, що надходить багато продукції, яка не відповідає європейським вимогам", - коментує начальник центру сертифікації УДЦР Олександр Лисенко.

Як повідомив Зайцев, наразі понад половина безпілотників в Україні літає без жодних документів та сертифікатів. "Контрабанди приблизно 60%", - зазначив він.

Максим Волобоєв, Дмитро Дємішев, "5 канал"

Попередній матеріал
У Києві озброєні злочинці з нашивками "СБУ" викрали у чоловіка понад 2 млн грн
Наступний матеріал
"Депеш мод" по-українськи: у Києві відбувся єдиний показ легендарної вистави Жадана
Теги:
Loading...

ГУР: бойовики вирішили організувати "гурток авіаційного моделювання" та розважались запуском дронів

Депутат показав, що дрон зняв у Раді, і обіцяє віддати його на фронт

Дрон поліції знайшов 5 га конопель у зоні АТО

Волонтери "Армії-СОС" та військові влаштували змагання дронів