"Розумне гніздо" – спостерігай за пернатими у режимі реального часу та транслюй в Інтернет

Дослідники прагнуть такии чином підвищити цікавість суспільства до життя птахів і запобігти вимиранню рідкісних видів пернатих

"Розумне гніздо" – винахід із такою назвою представили чеські учені. Вони обладнали пташине помешкання цілою низкою камер та датчиків. Автори проекту називають винахід проривом у науці про птахів, адже тепер кожен дослідник зможе спостерігати за пернатими в реальному часі.

Авторами проекту стали науковці Чеського університету природничих наук. До гнізда фахівці приєднали дві камери, мікрофон, датчики тепла і світла та комп'ютер, який впорядковує всі зібрані дані.

Дослідники впевнені, що за допомогою такої техніки про життя птахів вони зможуть дізнатися багато нового.

"Ви можете спостерігати за тим, що відбувається у гнізді, в режимі реального часу або ж переглядати відео, які записує камера впродовж доби. Вона вмикається лише тоді, коли датчики фіксують якийсь рух усередині", – розповів розробник "Розумного гнізда" Павел Юнек.

Як стало відомо, те, що відбувається у "розумному гнізді", транслюють і в Інтернеті, тож спостерігати за життям пернатих може кожен охочий.

Таке диво техніки встановили, зокрема, й у дворі однієї з празьких шкіл, де живе багато синиць. Комп'ютер у гнізді під'єднали до комп'ютерів у класах. Тепер школярі на уроках біології досліджують життя птахів у режимі реального часу, деякі дорослі любителі пернатих вже почепили розумний будинок для птахів на власному подвір'ї.

"Моїй родині це дуже цікаво, адже можна спостерігати за птахами через вікно, і водночас дивитися, що відбувається у їхньому будиночку через Інтернет", – каже орнітолог-аматор Мілан Штовічек.

Автори проекту впевнені, що такі винаходи допоможуть підвищити цікавість суспільства до життя птахів і, водночас, запобігти вимиранню рідкісних видів пернатих.

Арсен Цимбалюк, 5 канал

Попередній матеріал
У Китаї евакуювали близько 400 тис. людей через дощі
Наступний матеріал
У районі Новозванівки загинув український боєць, двоє отримали поранення – Лисенко

Волонтери про проблеми та нові технології у сфері протезування поранених бійців АТО

У ПАР відкрили унікальний комплекс із сафарі-спа

У Дубаї відкрили перший у світі офіс, надрукований на 3D-принтері

Українець винайшов "розумні" жалюзі, що дають змогу платити менше за комуналку