Українець винайшов "розумні" жалюзі, що дають змогу платити менше за комуналку

  У трьохкімнатній квартирі з вікнами на південь пристрій дасть змогу зекономити близько третини електроенергії, спожитої за місяць

  Українець Євген Ерік винайшов "розумні" жалюзі SolarGaps, за допомогою яких мешканці багатоповерхівок можуть зменшити рахунки за електрику. Про це повідомляє AIN.UA.

  Винахід – це такий собі набір модулів, який у зібраному вигляді схожий на жалюзі. Винахід перетворює сонячне випромінювання на теплову й електричну енергію.

  Винахідник стверджує, що коли встановити жалюзі у трикімнатній квартирі з вікнами на південь, пристрій даватиме близько 100 кВт на місяць. Звісно, це не дасть змоги повністю перекрити енергопотреби навіть однієї квартири – у середньому це до 250 кВт на місяць, – але економія може бути відчутною. Натомість автор обіцяє відчутну економію на кондиціюванні квартири за рахунок "блокування сонячних променів". Оптимальний кут нахилу сонячних елементів має забезпечити вбудована автоматика.

  Аби встановити "розумні жалюзі" на одне вікно у міській квартирі, пожильцю треба заплатити $300. Винахідник каже, що вже є домовленості про виробництво "розумних жалюзі" на одному з київських підприємств із деталей, створених в Україні.

  Як повідомляв 5.ua, 27 травня 2016 року український проект марсольота переміг у конкурсі NASA.

  Попередній матеріал
  Росія підриває міжнародний мир та стабільність – прем'єр-міністр Естонії
  Наступний матеріал
  У МВФ повідомили, коли оприлюднять текст меморандуму з Україною

  Український літак "Мрія" в Австралії зустрічали майже 15 тисяч людей

  На авіашоу у США успішно дебютував український літак V24

  В Україні провели нові випробування тактичного ракетного комплексу

  У Києві покажуть новітні українські розробки, завдяки яким військові можуть бачити і чути за десятки кілометрів