Фото nasa.gov

Під поверхнею Плутона може бути рідкий "сльотавий океан" – NASA

  Океан під поверхнею Плутона може бути неймовірно солоним і багатим на азотисті сполуки

  Астрономи NASA припускають, що під шаром льоду у так званій області Томбо, або "серці Плутона", прихований рідкий "сльотавий океан", який і надає поверхні цього району карликової планети настільки насиченого білого кольору на фото. Про це йдеться в публікації журналу Nature.

  Виявлення подібної маси на планетоїді пояснило б, чому Рівнина Супутника (Sputnik Planitia) завжди перебуває навпроти супутника Плутона – Харона. Напіврідка речовина під поверхнею "серця" може досить сильно зміщувати центр ваги карликової планети.

  Професор Мартін Сігерт з Імперського коледжу Лондона вважає, що океан під поверхнею Плутона може бути неймовірно солоним і багатим на азотисті сполуки, що разом із його аномально низькою температурою різко відрізняло б його від водних мас Землі або Європи – супутника Юпітера.

  На відміну від Землі і Місяця, Плутон та Харон завжди "дивляться" на один і той самий бік одне одного. Астрономи говорять, що два небесні тіла перебувають на одній "приливній осі".

  Розробити цю гіпотезу вченим допомогли матеріали, зібрані міжпланетною станцією New Horizons, яка дісталася небесного тіла у липні 2015 року, а потім попрямувала у пояс Койпера – область Сонячної системи, що тягнеться за орбітою Нептуна.

  Плутон був відкритий у 1930 році і вважався дев'ятою й останньою планетою Сонячної системи аж до 2006 року, коли вчені перевели його до категорії карликових планет через його розміри. Діаметр Плутона не перевищує 2360 км – він є навіть меншим, ніж деякі планетарні супутники. Зате у розряді карликових планет Плутон займає почесне друге місце, його по діаметру і масі обігнала лише Еріда, відкрита в січні 2005 року.

  Як повідомляв 5.ua, 9 жовтня 2016 року на Плутоні виявили блакитний серпанок та замерзлу воду

  Попередній матеріал
  ONUKA пояснила, чому не братиме участь у Євробаченні
  Наступний матеріал
  Кубок учасників АТО: подробиці протистояння у регіональних лігах та фіналісти змагань

  Північна Корея запустила плутонієвий реактор - розвідка США

  NASA оприлюднило перше відео з Плутона

  На Плутоні знайшли два крижаних вулкани

  На Плутоні виявили блакитний серпанок та замерзлу воду

  NASA оприлюднило фото найбільшого супутника Плутона

  NASA показало знімок "зміїної шкіри" на поверхні Плутона