Інтернет 4G
Інтернет 4G
zhitomir.today

Офіційно: в Україні з'явився перший 4G-зв'язок – яких міст стосується

Про запуск зв'язку нового покоління відзвітували lifecell та "Vodafone Україна"

Сьогодні оператори мобільного зв'язку запускають в Україні 4G – мобільний зв'язок нового покоління. Про це нагадав Президент Петро Порошенко у Facebook.

"Зв'язок четвертого покоління відсьогодні в Україні! Оператори мобільного зв'язку запускають 4G у понад двадцяти містах України!" – написав глава держави.

Тим часом мобільний оператор lifecell у Facebook відзвітував – вже почав надавати послуги зв'язку 4G (технологія LTE) у 22 обласних центрах, а також у Краматорську і Сєвєродонецьку. При цьому трафік, що надається за технологією 3G+ та 4,5G, тарифікуватиметься однаково, наголошується у прес-релізі.

"У третині міст, а саме, в Миколаєві, Чернігові, Житомирі, Рівному, Черкасах, Вінниці, Сєвєродонецьку та Краматорську, lifecell – єдиний оператор, який почав надавати послуги зв'язку четвертого покоління", – наголошує оператор.

За його даними, у мережі lifecell 49% смартфонів підтримують технологію LTE. Послуги мобільного зв'язку четвертого покоління надаватимуться за технологією LTE Advanced Pro (4.5G), що має забезпечувати швидкість завантаження у п'ять разів швидшу, а передачі даних – у 10 разів вищу, якщо порівнювати із технологією 3G.

Для використання зв'язку нового покоління абоненту необхідно мати SIM-картку з підтримкою стандарту 4G/LTE (USIM-карта) і смартфон із підтримкою щонайменше 4G/LTE. lifecell також повідомив, що не планує встановлювати окрему вартість трафіку в мережі четвертого покоління.

4G lifecell

"Vodafone Україна" напередодні теж анонсував запуск 4G – щойно отримає і проплатить необхідні для цього рахунки від регулятора. І просто щойно у себе на Facebook привітав мешканців Києва, Харкова, Львова, Дніпра та Одеси із тим, що вони вже можуть користуватися зв'язком нового покоління.

Втім, варто зазначити, що 4G-покриття, у випадку усіх операторів, не буде рівномірним до літа. Саме тоді почнуть вмикати телекомвежі на інших частотах (1800 МГц ), здатних охопити велику територію.

Попередній матеріал
Червоний Хрест направив на Донбас 2,8 тонн допомоги
Наступний матеріал
Масове відключення: в Україні з липня почнуть вимикати аналогове телебачення