cheops.org.pl

Найбільші ІТ-компанії світу розробляють штучний інтелект: Apple – поза грою

  Ініціатива за назвою "Партнерство зі штучного інтелекту" має на меті пришвидшити появу нових технологій AI

  Провідні високотехнологічні компанії домовилися об'єднатися для розробки штучного інтелекту. Про це повідомляє УНІАН.

  Як зазначається, до проекту долучились компанії Amazon, Deep Mind (відділення Google), Facebook, IBM та Microsoft. Вони оголосили, що будуть разом розглядати проблеми, пов'язані з правом на приватне життя, безпеку та взаємодію людей та штучного інтелекту (AI - Artificial intelligence).

  Ініціатива називається "Партнерство зі штучного інтелекту". У його роботі будуть також брати участь запрошені експерти.

  "За досить короткий проміжок часу відбувся дуже швидкий розвиток AI", - каже професор Йошуа Банджио з Монреальського університету. "Співпраця всіх основних компаній, що займаються розвитком AI, - кращий спосіб домогтися того, щоб ми розділяли одні і ті ж цінності і прагнули досягти одних і тих же цілей для загального блага", - додав він.

  Як стало відомо, взяти участь у "Партнерстві з штучного інтелекту" поки не погодились в Apple, хоча не виключено, що компанія приєднається до цього проекту у майбутньому.

  У Партнерстві наголошують, що організація не має наміру лобіювати інтереси жодного уряду або законодавчі органи. Крім того, глава дослідницького відділу Microsoft назвав партнерство "історичною співпрацею з питань щодо того, як штучний інтелект буде впливати на людей і на суспільство".

  Зазначимо, штучний інтелект вже починає застосовуватися у різних пристроях- від голосових помічників в смартфонах до віртуальних співрозмовників. Саме завдяки AI машині DeepMind вдалося здобути перемогу над чемпіоном світу з гри в го.

  Натомість, деякі фахівці галузі стверджують, що створення штучного інтелекту несе у собі величезну небезпеку. Так глава Tesla Ілон Маск - один з основних критиків ініціативи. Зокрема, у своєму Twitter він написав, що штучний інтелект потенційно більш небезпечний, ніж ядерна зброя, і висловив побоювання, що люди можуть стати лише біологічною платформою для цифрового супер-інтелекту.

  Нагадаємо, у червні Facebook створив штучний інтелект, який розуміє з людською точністю декілька тисяч повідомлень в секунду.

  Попередній матеріал
  СБУ затримала поліцейського, який реалізовував наркотики
  Наступний матеріал
  За зраду та дезертирство: У Києві заочно судитимуть українських військових

  Неперевершений стартап на основі штучного інтелекту: українець створив бота-секретарку

  Facebook створив штучний інтелект, який розуміє з людською точністю декілька тисяч повідомлень в секунду

  Нова функція Facebook: штучний інтелект буде описувати фотографії користувачам із вадами зору

  Користувачі мережі за добу навчили "штучний інтелект" від Microsoft засадам поганого