YouTube / DeepMind

Штучний інтелект переміг чемпіона світу з гри в го

  Програма AlphaGo належить Google і розроблена компанією DeepMind

  Програма AlphaGo виграла першу з серії ігор проти одного з найсильніших майстрів го - корейця Лі Седоля (друге місце в світі за кількістю міжнародних титулів), повідомляє Gizmodo.

  Змагання проходить з 9 по 13 березня. Кожен день штучний інтелект і Лі Седоль борються один раз. На YouTube організована трансляція ігор в прямому ефірі.

  За словами співробітників DeepMind - компанії-розробника AlphaGo, - програма, попри невеликі помилки, впевнено обійшла чемпіона.

  Відомо, що логічна настільна гра го, яка виникла в Давньому Китаї, вважається "найміцнішим горішком" для штучного інтелекту через великий розмір дошки і труднощі в прогнозуванні ходів.

  Грають двоє: один отримує чорні камені, інший - білі. Мета суперників - відгородити на ігровій дошці каменями свого кольору більшу територію, ніж суперник. Найкращі програми поки що доходили лише до рівня гравців-аматорів.

  За інформацією видання, програма AlphaGo, що належить Google і розроблена компанією DeepMind, використовує так звані сітки значень для оцінки положення фігур на дошці і сітки правил для вибору ходів. Ці нейронні мережі навчаються грі, аналізуючи відомі партії, а також шляхом проб і помилок, граючи поодинці. AlphaGo обіграла інші програми в 99,8% партій, а потім домоглася переваги над європейським чемпіоном у грі в го з рахунком 5:0.

  Як повідомляв 5.ua, у жовтні 2016 року штучний інтелект не пройшов дитячий IQ-тест

  Попередній матеріал
  "Алтай тепер в складі України?" – у Барнаулі дітей нагородили грамотами з тризубом
  Наступний матеріал
  Порошенко: Ми вжили всіх можливих заходів тиску на РФ і вимагаємо звільнити Савченко без будь-яких умов
  Loading...

  Американські вчені створили 168-ядерний мобільний процесор для штучного інтелекту

  У Британії вперше пересадили штучне око

  Українські вчені винайшли штучну електронну мову

  Японська компанія працює над створенням штучного людського обличчя