5 канал

Молодий геній-інженер: Український студент створив екзоскелет, що збирає нагороди по всьому світу

Проект був обраний Мінфіном Арабських Еміратів, навіть відбулося представлення пристрою для правителя Дубаю

Щоби допомогти своїй бабусі рухати паралізованою рукою, 22-річний киянин Антон Головаченко побудував екзоскелет – і цей винахід збирає тепер нагороди по всьому світу: українця запрошують і в Азію, і в Сполучені Штати. Нещодавно Антон переміг на престижному конкурсі в Каліфорнії і тепер його екзоскелет має усі шанси піти в серію.

"У нас є певний пульт, за допомогою якого ми можемо опустити руку. Також ми можемо її підняти. У нас є комп'ютерний блок, який стежить за всім, серводвигуни... Вони налаштовані на підйом і опускання, і роблять всю роботу за людину", – розповів винахідник Антон Головаченко.

А все почалося приблизно два роки тому, коли у бабусі Антона Зіни паралізувало руку. Бабця не вірила в дієвість внукових фантазій. Але Антон так щиро хотів допомогти, що вона погодилася натягнути на руку його винахід.

"Він приносить конструкцію, просто конструктор, такий як ЛЕГО, а я кажу: що це таке? Коротше, зараз ми спробуємо – і почав надягати мені цей самий... скелет. Одягала його на годину щодня – і так за півроку рука запрацювала ", – поділилася радістю Зінаїда Камінська.

Коли бабця отримала змогу вишивати, Антон спершу фанатично удосконалював свій винахід, а тепер без перепочинку їздить з ним по світах. Вже побував практично у всіх країнах Європи, окрім скандинавських та Британії – оскільки туди просто не має часу доїхати. Проект був обраний Міністерством фінансів Арабських Еміратів, навіть відбулося представлення екзоскелету для правителя Дубаю.

А щойно Антон Головаченко, у якого уже з десяток міжнародних нагород, повернувся з Каліфорнії, де його диво-рука перемогла у ще одному престижному конкурсі. Ця перемога означає, що навесні 22-річний винахідник полетить до США, де матиме доступ не лише до найсучасніших лабораторій робототехніки, але й до потенційних інвесторів, готових вкладати гроші у розвиток і промислове виробництво екзоскелетів.

Аналогів екзоскелетів у світі багато. Антонове ноу-хау у тому, що конструкція дуже легка – її можна сховати під одягом і без проблем пересуватися, та самодостатня. "Є роботизований алгоритм, який робить за вас і за лікаря всю визначену роботу. Допрацьовуємо мобільний додаток за допомогою якого цей весь роботизований механізм можна запускати не з комп'ютерного блоку, а з програми", – розказав він. І коштує екзоскелет набагато дешевше, аніж його конкуренти за кордоном: "Пристрої для реабілітації зараз коштують від $50 тис. Дана система коштує $5-9 тис.  в залежності від маси та складності."

Антона часто запитують, чи може його винахід допомогти в реабілітації військовослужбовців. Він каже, що знає, як його підігнати для цих цілей. Але поки що нема на це грошей.

Взятися ще серйозніше за свою розробку Антону поки що заважає недописаний диплом. Наступного року він випускатиметься з Національного авіаційного університету. І уже знає, що в Україні навряд чи залишиться. Хоча й налаштований патріотично: "Це буде частковий переїзд. Тому що я вірю в певний потенціал України".

Ольга Петрів та Микола Лебедєв, "5 канал".

Попередній матеріал
Меджліс Туреччини: проблема Криму – це наша національна проблема
Наступний матеріал
Незважаючи на мляву кампанію, вибори у ОТГ проходять активно – "Опора"
Loading...

Не має аналогів: В Україні винайшли унікальний газодетонаційний міномет

"Мрії справджуються": Британець змайстрував у власному гаражі копію винищувача Isaacs Spitfire

Біотехнологи врятували від інвалідності бійця АТО із потрощеною рукою й ногою

Медична сенсація: Біотехнологи відновили бійцю рухливість руки, яку ледь не відірвало вибухом снаряду