Роман Протасевич
Роман Протасевич Роман Протасевич / Facebook

Мати Протасевича заявила, що він у лікарні в критичному стані – у МВС Білорусі заперечують (оновлення)

Читайте по-русски
У хлопця з дитинства проблеми із серцем

Один із засновників Telegram-каналу NEXTA, білоруський опозиціонер Роман Протасевич може перебувати в одній із лікарень Мінська в критичному стані – через проблеми із серцем.

Про це повідомила його мати, а поширив інформацію провозахисний центр "Весна". Отримали відомості від "людей з медичного оточення". За словами матері, хворобу серця її син має з дитинства. Попереджають, що інформація про місце перебування – все ж неперевірена.

"У Романа проблеми з серцем, через це його не взяли до армії. Одного разу він був у передінфарктному стані... Якщо йому там (в СІЗО, – ред.) щось заподіяли, це могло спровокувати інфаркт", – пояснила мати Протасевича.

Водночас у міністерстві внутрішніх справ Білорусі заперечують це і стверджують, що Протасевич нині перебуває у в'язниці. Нібито на стан здоров'я він не скаржиться.

"Наразі арештований утримується під вартою в установі "Слідчий ізолятор №1" в Мінську. Скарг на стан здоров'я в адміністрацію установи від нього не надходило", – заявив  в МВС.

Оновлення. Низка білоруських ЗМІ, а також Telegram-каналів (зокрема, провладний "Жовті сливи") опублікували відео зі слідчого ізолятора, в якому Роман Протасевич дає "свідчення щодо організації масових заворушень у Мінську". 

Опозиціонер каже, що зі здоров'ям у нього "все гаразд". Водночас на лобі чоловіка можна помітити забій. Існує ймовірність, що відео записували під тиском. 

"Зараз я перебуваю в СІЗО №1 міста Мінська. Можу заявити, що жодних проблем зі здоров'ям, зокрема з серцем або з будь-якими іншими органами, в мене немає. Ставлення з боку співробітників максимально коректне і згідно з законом. Також зараз я співпрацюю зі слідством і даю свідчення за фактом організації масових заворушень у Мінську", – заявив Протасевич.

Нагадаємо, у Білорусі затримали засновника Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. В аеропорту Мінська здійснив аварійну посадку літак, який летів з Афін у Вільнюс. Причиною посадки став сигнал про мінування. Про це повідомили на каналі NEXTA Live.

Раніше генеральна прокуратура Білорусі звернулася до польської сторони з вимогою видати Степана Путила та Романа Протасевича, які є засновниками Telegram-каналів NEXTA й NEXTA Live, через їхню нібито "злочинну діяльність".

Попередній матеріал
Про вагнерівців Лукашенку повідомив особисто Зеленський – Лапін
Наступний матеріал
Оля Цибульська і артдиректор фестивалю "Молодість" Андрій Халпахчі – "Кондратюк у понеділок"
Loading...