Петро Порошенко
Петро Порошенко фото Європейська солідарність

Україна має запровадити проти режиму Лукашенка та його покровителів жорсткі санкції – Порошенко

  Читайте по-русски
  Лідер "ЄС" наголосив, що будь-які паралелі зі зривом затримання вагнерівців – є недоречними

  Запровадження нових санкцій проти білоруського режиму Лукашенка та щодо його російських покровителів має стати адекватною відповіддю на брутальні порушення принципів демократії. На цьому у Facebook наголосив п'ятий президент України, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко.

  На його думку, необхідно оперативно:

  • запровадити персональні санкції проти натхненників і виконавців злочину із викрадення людини;
  • припинити авіаційні польоти над територією Білорусі;
  • встановити заборону на польоти літаків авіакомпанії "Белавіа" в аеропорти України;
  • негайно припинити імпорт білоруської електроенергії в Україну;
  • посилити роботу українських спецслужб для нейтралізації загроз для опонентів білоруської тиранії, які знайшли притулок в Україні.

  "Закликаю Європейський Союз, США, інших наших партнерів до аналогічних санкцій проти Білорусі, а українську владу – негайно запровадити ці санкції, а надалі синхронізувати їх із міжнародними", – вказав політик.

  П'ятий президент України зазначив, що Роман Протасевич, як і інші політичні в'язні, мають бути негайно і безумовно звільнені.

  "Повинні бути забезпечені права білоруської опозиції. Ще в серпні минулого року я наголошував, що лише через проведення нових президентських виборів відповідно до високих стандартів ОБСЄ Білорусь може повернутися на шлях стабільного демократичного розвитку. Тепер же очевидно, що сам Лукашенко в таких виборах участі брати вже не може", – зауважив політик.

  Лідер "ЄС" також акцентував, що злочин білоруського режиму – жодним чином не впливає на ситуацію зі зривом української спецоперації із затримання вагнерівців.

  "Не треба плутати грішне з праведним. Лукашенко незаконно затримав опозиціонера, а українська спецоперація мала на меті притягнення до відповідальності десятків російських військових злочинців, які вбивали людей в Україні та інших країнах світу. Тому недоречними є будь-які паралелі між зірваною операцією наших спецслужб, яка мала на меті захищати Україну від російської агресії, і викраденням опозиціонера за завданням білоруського диктатора", – резюмував Порошенко.

  [social type="fb" url="https://www.facebook.com/petroporoshenko"]

  Нагадаємо, у Білорусі затримали колишнього головного редактора Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. В аеропорту Мінська здійснив аварійну посадку літак, яким той летів з Афін у Вільнюс. Причиною посадки став нібито сигнал про мінування. Де факто – приземлення відбулося на вимогу білоруської влади та в супроводі бойового винищувача. Згодом стало відомо, що разом із опозиціонером затримали і його дівчину. Значна кількість країн уже звинуватили владу Білорусі в "державному тероризмі" та викраденні людині. Роман Протасевич – опозиційний білоруський блогер та співзасновник телеграм-каналу NEXTA. У Білорусі занесений до списку терористів.

  Попередній матеріал
  Переймають досвід ЄС: у Києві будуть вибірково обмежувати швидкість руху транспорту до 30 км/годину
  Наступний матеріал
  В ОП заявили, що інцидент із рейсом Ryanair є прямим проявом міжнародного тероризму з боку Білорусі
  Loading...