Марсіанська панорама
Марсіанська панорама
newatlas.com

У NASA показали нову марсіанську панораму

Знімки були зроблені з місцевості, яка називається хребет Віри Рубін. По суті, марсохід Curiosity показав на фото свій маршрут за останні п'ять років

У NASA показали панораму Червоної планети, яка була складена зі знімків з марсохода Curiosity.

Знімки було зроблено 25 жовтня 2017 року, коли погода на Марсі була хорошою і ясною, повідомляє НВ з посиланням на New Atlas.

Зазначається, що така погода дозволила роверу розглянути особливості рельєфу в кратері Гейла, обідок самого кратера і навіть сфотографувати гору, яка розташована на відстані понад 80 кілометрів від нього.

У NASA повідомляють, що баланс білого на фотографіях був відкоректований так, щоб кольори гір і скель виглядали так само, як при денному світлі на Землі. Крім того, фахівці NASA обробили ці фото і склеїли їх в панорамне відео.

Знімки були зроблені з місцевості, яка називається хребет Віри Рубін. По суті, марсохід Curiosity показав на фото свій маршрут за останні п'ять років: від місця посадки до затоки Йеллоунайф і аж до перетину дюн Багнолда. На тлі фотографій зображені гора Шарпа і кратер Гейла, який, за даними Curiosity, колись був гігантським озером з умовами, придатними для життя.

"Незважаючи на те, що Curiosity стабільно піднімається протягом п'яти років, це перший раз, коли ми змогли озирнутися назад і побачити, що марсохід пройшов нижче нас", – каже один з учасників проекту Curiosity Ешвін Васавада.

Коли в 2012 році Curiosity здійснив м'яку посадку в розрахунковій точці кратера Гейла, розрахунковий термін його служби становив один марсіанський рік (686 земних діб). Проте робот працює досі.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Попередній матеріал
У Дніпрі СБУ спіймала підозрюваного у замаху на вбивство військовослужбовців – відео
Наступний матеріал
Відкриття оперативного центру реагування на кіберзагрози – відео
Теги:

Помер американський астронавт, який двічі побував на Місяці

SpaceX провела успішний запуск ракети Falcon 9 із військовим супутником – фото, відео

Пам'яті Леоніда Каденюка: "Просив, аби в космосі прокидалися під Гімн України"

Суперблакитний багряний Місяць: NASA веде пряму трансляцію рідкісного затемнення

На 68 році життя помер перший український космонавт Леонід Каденюк

5 канал - трансляція наживо