Використовуючи низку телескопів, включаючи і космічний "Хаббл", науковці виявили за сотні мільйонів світлових років від Землі незвичайний об'єкт – надмасивну чорну діру, що неначе "видуває" величезну бульбашку гарячого газу. Про виявлення "космічного бегемота" інформується на сайті телескопа.
Як повідомляється, зараз одна з бульбашок – чорна діра – розширюється, повільно поглинаючи іншу – галактику, яка розташована у верхній частині зображення. Цей космічний ненажера знаходиться на відстані 900 млн світлових років від нашої планети і відомий як SDSS J1354+1327. Галактика зверху відома як SDSS J1354+1328.
"Надмасивні чорні діри, що можуть мати масу, еквівалентну масі мільярдів Сонць, знаходяться в центрі більшості галактик (включаючи і Чумацький Шлях). Ці чорні діри здатні "харчуватися" власним оточенням, змушуючи активні галактичні ядра сяяти. Втім, цей процес "годування" не є безкінечним, оскільки залежить від того, наскільки велика кількість речовини є доступною для використання чорною дірою. Якщо навколишній матеріал грудкуватий і доступний нерегулярно, то активне ядро галактики теж буде сяяти мінливо, "вмикатися" і "вимикатися", іноді змінюючи інтенсивність свого світіння", – роз'яснюється у повідомленні.
Описаний процес, на думку вчених, і стався з чорною дірою SDSS J1354+1327. Можна помітити, що з галактики зверху тягнуться два окремих довгих відтоки матеріалу. Перший спалах "харчування" створив реліктовий нижній потік речовини, розміром у 33 тис. світлових років у попереку. Приблизно через 100 тис. років другий спалах породив більш компактний, але набагато яскравіший витік, що виходить з верхньої частини галактики.
Дивіться також фотогалерею:
Не тільки "червона" планета: велика добірка барвистих світлин Марса – фотогалерея





























