5 канал

Майбутнє високих технологій: В Пекіні стартувала третя Всесвітня конференція робототехніки

До китайської столиці з'їхалися сотні виробників і вчених із кількох десятків країн, щоб обговорити майбутнє високих технологій і похизуватися своїми винаходами

Вони вміють літати, прибирати, робити надскладні хірургічні операції, а ще співати, і навіть, грати на фортепіано.

"Робот, який може вправлятися з інструментом і опанував гру на ньому на основі складної музичної теорії, мабуть, здатен вирішити багато проблем. Тож, щоб досягти такого результату, гадаю, знадобився справжній технічний прорив", - відзначає відвідувач із Пекіна Тан Чіанг.

Творці цього робота-музиканта кажуть, що хоча до штучного інтелекту тут недалеко, поки що роль людини недооцінювати не варто.

"У цій програмі робот - не головний, тому що важливе відчуття музики та інтерпретація, яку їй дає людина. А призначення техніки - зробити класичну музику привабливішою для дітей і дорослих, адже нині це не дуже модно", - говорить автор робота "Тео Троніко" Матео Суссі.

Навчили роботів навіть традиційного китайського танцю лева, його зазвичай виконують на фестивалях і святах. Замість двох людей усередині фігурою лева керують машини.

Конференцію робототехніки у Пекіні проводять уже втретє. Мета - не лише продемонструвати найсучасніші досягнення, а й обмінятися досвідом. Цього року виробники з усього світу представляють машини, які можна використати вдома, у школах, у розважальних центрах. Є і проекти розумних будинків, і роботів, які зможуть працювати на виробництві.

"Я досліджую можливості використання роботів в енергетиці. Наприклад, ми зазвичай виконуємо багато рутинної роботи - стежимо за обладнанням тощо. Через те, що працювати на електростанціях досить небезпечно, краще було б відправляти машини на перевірки технічних помилок і для ремонту пристроїв", - зазначив співробітник електромережевої компанії Хван Цзяньє.

Китай нині - один із найбільших ринків робототехніки. І попит на сучасні розробки останнім часом тут лише зростає, особливо на підприємствах. Подивитися на що здатні машини - в Пекіні можна буде до 27 серпня. Потому ще планують провести перегони дронів і бої роботів.

Анна Філь, "5 канал".

Попередній матеріал
Гучна ДТП на Львівщині: охоронця Димінського можуть звинуватити в приховуванні злочину – Геращенко
Наступний матеріал
Гройсман запевнив, що Україна стане Startup-нацією

Оголошено програму конференції "Телебачення як бізнес 2017"

"Око моря": Австралійські дослідники створили робота для дослідження антарктичних глибин

Бельгійські вчені створили робота, на якому самостійно загоюються рани – фото

17-річний українець створив робота, що збиратиме річкове сміття – фото, відео

Нині праця українців дешевша за працю роботів – Шеремета

На австралійських пляжах за акулами пильнуватимуть безпілотники