Новое время

Перевершити Штати: у Китаї створили найшвидший у світі комп'ютер

Суперкомп'ютер збудували виключно на китайських технологіях

Китайські розробники звітують про створення найшвидшого у світі комп'ютера. Sunway TaihuLight здатний виконувати до 93 квадрильйонів операцій в секунду. Про це повідомляє "Новое время".

Зазначається, що новий суперкомп'ютер Sunway TaihuLight збудований виключно на китайських технологіях. За швидкістю він перевершує показник попереднього диво-апарату у п'ять разів. Нагадаємо, раніше найшвидшою розробкою вважали американський суперкомп'ютер.

Як стало відомо, нова модель оснащена 41 тис. чіпів, у кожного з яких є по 260 процесорних ядер. Таким чином, загальна кількість ядер сягає 10,65 мільйона. Для порівняння, у найшвидшого американського суперкомп'ютера лише 560 тисяч ядер.

Крім того, розробники повідомили, що об'єм оперативної пам'яті TaihuLight становить 1,3 петабайт.

Новое время

Повідомляється також, що минулий найшвидший суперкомп'ютер Китаю, Tianhe-2, оснащувався американськими процесорами Intel. Минулого року Китай планував провести оновлення Tianhe-2, однак у квітні 2015 американський уряд наклав заборону на експорт високопродуктивних комп'ютерних чіпів у Китай. Міністерство торгівлі США тоді заявило, що експорт такої технології суперечить інтересам національної безпеки.

Як відомо, за останні роки Китай суттєво просунувся у сфері створення суперкомп'ютерів. Наразі у країні перебуває 167 суперкомп'ютерів із 500 найпотужніших у світі.

Нагадаємо, Facebook створив штучний інтелект, який розуміє з людською точністю декілька тисяч повідомлень у секунду. 

Попередній матеріал
У Києві обмежать рух транспорту на мосту "Метро"
Наступний матеріал
Українські пошуковці віддадуть родичам тіла двох високопоставлених бойовиків
Loading...

У США створили комікс про українську жінку-снайпера

В Україні створили Національний центр кібербезпеки

Facebook створив штучний інтелект, який розуміє з людською точністю декілька тисяч повідомлень в секунду

Волонтери винайшли унікальний бронещит для бійців АТО