Фото esa.int

Космічний модуль Schiaparelli розбився під час приземлення на Марс

  Запуск модуля був частиною місії "Екзо-Марс". Серед її цілей – фотографії з поверхні планети і збір даних про хімічний склад атмосфери

  Космічний модуль Schiaparelli розбився під час приземлення на Марс. Про це повідомила Європейська космічна агенція – один із розробників проекту. А NASA опублікувала фото з місця ймовірної катастрофи.

  Проблеми передбачали ще напередодні, коли з модулем було втрачено зв’язок. З’ясувалося, що в останні секунди припинили роботу двигуни модуля, які мали забезпечити йому м'яку посадку. То ж Schiaparelli розбився на поверхні Червоної планети.

  "Думаю, ми знайшли місце, куди приземлився Schiaparelli. І ця посадка не була м’якою, як ми сподівалися. Остання фаза польоту мала проблеми. Усі попередні пройшли блискуче – і ми маємо цьому підтвердження. Але у фіналі виникли складнощі із парашутом. Кажучи коротко, Schiaparelli досяг землі зі значно більшою швидкістю, аніж мав би – це кількасот кілометрів на годину. І, на жаль, модуль розбився", – розповів директор з управління польотами місії ExoMars Мішель Дені.

  Запуск модуля був частиною місії "Екзо-Марс". Серед її цілей – фотографії із поверхні планети і збір даних про хімічний склад атмосфери. Попри аварію Schiaparelli, місія не є провалена повністю. Адже на орбіту Марса успішно вийшов зонд TGO.

  Попередній матеріал
  Мешканці житлового масиву Діївка у Дніпрі роками потерпають від підтоплень
  Наступний матеріал
  В Україні щороку діагностують 16 тис. нових випадків раку грудей

  ЄКА загубила космічний модуль, який приземлився на Марсі

  Зонд Schiaparelli сів на поверхню Марса і передав на Землю перший сигнал

  "Поведінка червоної планети": у NASA показали хмари над гігантськими вулканами Марса

  Засновник SpaceX збирається колонізувати Марс за 6 років

  На поверхні Марса виявили загадкову споруду

  5 канал - трансляція наживо