twitter.com

Екологи: Із 2 серпня 2017 року люди будуть жити на Землі в борг 

  Для задоволення запитів сьогоднішнього людства потрібно 1,7 планет Земля

  Американські екологи з Global Footprint Network із Окленда розрахували щорічну межу допустимого використання ресурсів нашої планети. Методика вимірює поновлювані ресурси планети і дає змогу точно розрахувати день у році, з якого Земля вже не в змозі відновити спожиті людиною ресурси і коли люди починають руйнувати своє середовище проживання. Про результати дослідження повідомляє Deutsche Welle.

  Так, у 2017 році "дедлайн" припадає на 2 серпня. І за даними науковців, у цьому році люди використають всі поновлювані за рік ресурси Землі на 6 днів раніше, ніж це було у 2016-му. А "межа відновлюваності" для однієї Німеччини, наприклад, припала б у цьому році на 24 квітня. 

  За інформацією науковців, ще більш чітко негативна тенденція помітна порівняно з 80-ми роками ХХ століття. Якщо в 1987 році "межа відновлюваності" припала на 19 грудня, то пізніше вона послідовно рухалася від кінця року до його середини. Так, у 2011 році людство поглинуло всі поновлювані ресурси до 27 вересня. Ну а ось тепер дійшло до початку серпня. Тому саме 2 серпня ціла низка екологічних організацій в Німеччині має намір провести спільну акцію перед Бранденбурзькими воротами у Берліні. Акція матиме за мету нагадати, що людство споживає більше деревини, рослин, продуктів харчування, риби і всього іншого, ніж водойми, ліси і поля в змозі створити і відновити самостійно.

  "Планета – це не інтернет-магазин з нескінченними запасами товарів. Супермаркет під назвою Земля спорожнів. Все, що ми споживемо в цьому році після 2 серпня, вкрадено у майбутніх поколінь. Завдання політиків – не допустити цього", – попереджає Крістоф Реттгерс з молодіжного об'єднання екологів.

  Додамо, що вчені підрахували, що для задоволення запитів сьогоднішнього людства потрібно 1,7 планет Земля. "Якщо ми не зупинимося, то до 2030 року знадобляться вже дві планети, до 2050 року – цілих три",  – каже Юрген Кірш з німецького відділення Greenpeace.

  Зауважимо, що основними адресатами закликів екологів є уряди. Але і кожна людина може внести свій невеликий внесок у більш розумне використання ресурсів планети. Досить навіть малих справ, наприклад, не кожен день їсти м'ясо, купувати екологічні продукти тощо. 

  Попередній матеріал
  Геращенко: Дії терористів, які катували бранку Сурженко, обов'язково обговорять у Мінській підгрупі
  Наступний матеріал
  У Нідерландах сталася пожежа на найбільшому нафтопереробному заводі Європи – відео

  Обама підписав закон про видобуток ресурсів у космосі

  NASA відкрило 10 потенційно небезпечних для Землі об’єктів – відео

  США на орбіті: 59 років тому був запущений перший американський штучний супутник Землі

  Вчені отримали підтвердження, що життя на Землі зароджувалося кілька разів

  "Космічні подорожі": "Google Планета Земля" запустила віртуальну екскурсію по МКС

  Китай здійснив першу квантову телепортацію з поверхні Землі на орбіту