Полярники
Полярники 5 канал

Довга дорога до Антарктиди: як українські полярники дісталися Чилі та чи встигають замінити колег

Читайте по-русски
Зараз полярники перебувають у Чилі

Аеропорт Бориспіль. 16 березня. За кілька годин – опівночі – Україна закрила небо. Пасажирське авіасполучення припинилося. Українська експедиція до Антарктиди поспіхом намагалася вилетіти, щоби дістатися станції Академік Вернадський.

В останній перед забороною день, експедиція таки встигла вилетіти з України. Утім до Антарктиди не дісталися. Довелося повертатися додому.

Долетіли лише до Стамбула, розповідає керівник Національного антарктичного центру. Країни Південної Америки, які були наступним пунктом мандрівки, заборонили польоти через карантин.

"За той час, що ми летіли з Києва до Стамбула, Колумбія встигла закритися. Повністю закритися і не лише на в'їзд, а навіть на транзит. Таким чином нас відмовилися реєструвати на рейс до Колумбії і ми застрягли у Стамбулі на три доби", – розповідає голова Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Відео записали полярники в Антарктиді, яких мала замінити нова експедиція. Часу на ротацію залишалося дуже мало. Адже в Антарктиді завершується літо. І якщо море візьметься кригою, то до станції Академік Вернадський не вдасться дістатися.

Полярники
Полярники5 канал

"Ми не дозволимо коронавірусу зашкодити нашим полярникам та полярницям дістатися до місця розташування експедиції. Через наше відділення Посольства України в республіці Чилі вже звернулися з нотою до МЗС цієї країни з проханням надати дозвіл в'їзду, транзиту", – каже речниця Міністерства закордонних справ Катерина Зеленко.

Ще кілька разів експедиція намагалася виїхати з України і зрештою дипломатичні перемови дали результат. Зараз полярники перебувають у Чилі. Їх поселили до готелю. Там вони мають перебувати ще два тижні. Така умова місцевої влади.

Полярники
Полярники5 канал

"Ми зараз у місті Пунта-Аренасі на самоізоляції в готелі. Найімовірніше, пробудемо тут 14 днів. Можливо, буде ще й інший варіант, якщо домовляться високопосадовці – це зробити нам тест ПЛР на коронавірус", – повідомляє керівник 25 української антарктичної експедиції Юрій Отруба. 

Запас провізії для життя на станції вже закупили, пальне для морської подорожі теж є. Дорога з Чилі до Антарктиди нелегка. Якщо океан буде спокійним, то пливти доведеться щонайменше 5 днів.

Замінити колег встигають, кажуть полярники. Літо в Антарктиці через глобальне потепління цього року довше.

Сергій Барбу, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
У Дніпрі викопали 600 могил під можливе поховання померлих від коронавірусу
Наступний матеріал
Консул України в Чорногорії: Після вступу країни в НАТО Росія перестала чинити на неї вплив
Loading...