sfsu.edu

Астрономи виявили "комету" розміром з Юпітер

  Рік на цій екзопланеті триває 597 днів. HD20782 віддалена від Сонячної системи на 117 світлових років

  Астрономи з Університету штату Каліфорнія в Сан-Франциско виявили екзопланету з химерною витягнутою орбітою, яка характерна для комет. З препринтом статті можна ознайомитися на сайті arXiv.org.

  Планета, названа HD20782, має ексцентриситет орбіти 0,96 - це означає, що траєкторія її руху навколо зірки є сплощеним еліпсом. Більший ексцентриситет мають лише деякі комети. Однак HD20782 сильно відрізняється від комети, оскільки за масою її можна порівняти з Юпітером.

  У найвіддаленішій точці своєї орбіти екзопланета перебуває на відстані від зірки в 2,5 рази далі, ніж Земля від Сонця. Водночас планета періодично підходить до розпеченої поверхні зірки - набагато ближче, ніж Меркурій до Сонця. Рік на цій планеті триває 597 днів.

  HD20782 віддалена від Сонячної системи на 117 світлових років. Її виявили за допомогою транзитивного методу, який полягає в спостереженні за проходженням планет на тлі диска зірки. Астрономи планують вивчити спектральні характеристики відбитого випромінювання, щоб визначити склад і структуру атмосфери далекого світу.

  Дослідники пояснюють дивну орбіту HD20782 тим, що спочатку в системі могло бути кілька планет з нестабільними орбітами. У якийсь момент вони підійшли дуже близько одне до одного, через що одна з них вилетіла за межі системи, в той час як інша почала рухатися по витягнутій орбіті.

  Як повідомляв 5.ua, у грудні 2015 року астрономи виявили найближчу до Землі потенційно придатну для життя екзопланету

  Попередній матеріал
  У Росії сильний вітер зірвав дах багатоповерхівки
  Наступний матеріал
  В окупованому Севастополі підприємства будуть працювати вночі, щоб заощадити електроенергію
  Loading...

  Дизайнер зобразив 500 екзопланет на одній мапі

  Земля 2.0: місія Kepler виявила екзопланету, схожу за розміром із Землею

  Вчені виявили в екзопланети хвіст комети