відкриті джерела

Американські вчені заявили про надшвидке розширення Всесвіту

Відстань між космічними об'єктами подвоюється кожні 9,8 млрд років

Астрофізики із США на чолі з лауреатом Нобелівської премії з фізики Адамом Ріссом виявили, що Всесвіт розширюється набагато швидше, ніж показували результати попередніх досліджень. Робота авторів опублікована в The Astrophysical Journal, коротко про неї йдеться на офіційному сайті NASA.

Обчислення значення постійної Hubble, яка описує темп розширення Всесвіту, 73,23 км в секунду на мегапарсек, що на 5% і 9% відповідно вище оцінок місій WMAP (Wilkinson Microwave Anisotropy Probe) і Planck.

Науковці запропонували два пояснення результатів своїх спостережень. Перша пов'язана зі змінами темної енергії, яка у стандартній космологічної моделі відповідає за прискорене розширення Всесвіту. Друга гіпотеза пов'язана з можливою наявністю темної радіації.

Для дослідження використовувався космічний телескоп Hubble. За його допомогою астрофізики порівняли спостережувану яскравість близько 2,4 тис. цефеїд (назва класу пульсуючих змінних зірок – 5.ua) і відстаней до 300 наднових типу Ia з 19 галактик. Ці зірки використовуються астрономами для визначення космологічних відстаней і значення постійної Hubble.

Нова оцінка означає, що відстань між космічними об'єктами подвоюється кожні 9,8 мільярда років. Точність вимірювання параметра Hubble, досягнута вченими, дорівнює 2,4%. Надалі астрофізики збираються її підвищити до 1%.

nasa.gov

Як повідомляв 5.ua, у листопаді 2015 року американський вчений знайшов докази існування паралельного Всесвіту.

Попередній матеріал
У ДФС звітують про збільшення надходжень до бюджету на третину
Наступний матеріал
Мінінфраструктури оголосило конкурс на заміщення посади чільника "Укравтодору"
Loading...

Астрофізики виявили найбільший об'єкт у Всесвіті

Фізики передбачили час загибелі Всесвіту

Вчені NASA виявили найменшу галактику раннього Всесвіту

Американські вчені пояснили природу загадкових радіоімпульсів із глибин Всесвіту