znaj.ua

Американські вчені створили вакцину, яка захищає від дії наркотиків

За словами фахівців, комбінована вакцина запобігає проникненню наркотичних речовин через гематоенцефалічний бар'єр, що розділяє кровоносну систему і мозок людини

Група американських учених розробила вакцину, яка захищає мозок людини від дії героїну і синтетичних опіоїдів. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на видання ScienceAlert.

Результати роботи дослідників були представлені на конференції Американського хімічного товариства у Вашингтоні.

Зазначено, що опіоїди складаються з невеликих молекул, які майже не розпізнає імунна система, тому людина не може протистояти їх впливу. Щоб активувати захист організму, фахівці створили препарат на основі гаптенів — невеликих молекул, які самі по собі не мають імуногенності, але набувають її, приєднуючись, наприклад, до білків.

У цьому випадку гаптени за своєю структурою нагадували опіоїди. Їх поєднували з білками-антигенами — чужорідними для організму речовинами, з якими специфічно зв'язуються антитіла, що викликають імунну відповідь. Після введення комплексу гаптен-антигена в організм пацієнта захисні системи реагують на присутність антигена і вчаться розпізнавати молекули з опіоїдною структурою.

Фахівці переконують, що комбінована вакцина запобігає проникненню наркотичних речовин через гематоенцефалічний бар'єр, що розділяє кровоносну систему і мозок людини.

Відомо, що вчені перевірили дію препарату на мишах і макак-резусах, які набували довготривалу стійкість до героїну і фентанілу — синтетичного опіоїдного анальгетика із сильним наркотичним ефектом. 

Науковці сподіваються, що вакцина дасть змогу зменшити залежність пацієнтів від наркотиків і знизити кількість смертей від передозувань.

З насосом і на сонячних батареях: У Пекіні створили мобільну "велоферму" – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Реформа міністерств: Саєнко розповів про набір нових фахівців-реформаторів
Наступний матеріал
У "Київенерго" назвали, який район столиці має найбільший борг за тепло
Loading...

"Теорія великого вибуху" надихнула на відкриття аспірантку американського вишу

У столиці в орендованому житлі поліцейський організував виробництво амфетаміну

Сильний вітер – не найстрашніше: як Техас потерпає від найсильнішого за 50 років урагану

Спецпредставник США заявив, що РФ намагається "заморозити" конфлікт на Донбасі

Спецпредставник США: питання летальної зброї розглядає адміністрація, рішення – за Трампом

У США поліція застрелила жінку, яка погрожувала покінчити життя самогубством