Харчова плівка на основі молока Кадр із відео

Американські вчені розробили їстівну упаковку на основі молока – відео

  Порівняно зі звичайним поліетиленом нова плівка у 500 разів краще оберігає продукти від контакту з киснем

  Американські вчені розробили їстівну упаковку для продуктів, матеріалом для якої є молоко. Результати роботи були представлені у прес-релізі за підсумками Національної виставки Американського хімічного товариства (ACS) у Філадельфії.

  Співробітники міністерства сільського господарства США використали як матеріал для розробки молочний білок – казеїн. Плівка, яку роблять з нього, виявилася досить повітронепроникною, але складною у використанні і занадто розчинною у воді. Цю проблему вирішили додаванням цитрусового пектину – матеріал став більш міцним і стійким до вологості і високих температур.

  Отримана плівка виглядає і відчувається на дотик практично як звичайний пакувальний пластик. Втім, матеріал пропускає приблизно у 500 разів менше кисню, ніж пластик, та повністю розкладається в навколишньому середовищі без утворення токсичних продуктів.

  Крім того, нова плівка і сама може слугувати їжею. За словами вчених, казеїнова плівка практично позбавлена смаку, але до неї можна без втрати якості додавати ароматизатори, харчові барвники, а також вітаміни та інші біологічно активні речовини.

  Дивіться також: Науково-популярний Гелловін: У NASA показали зроблені з гарбуза НЛО

  Попередній матеріал
  На Волині гірники оголосили голодування
  Наступний матеріал
  Смертельні ігри: у Києві чоловік із сином загинули, коли на спір перебігали дорогу
  Loading...

  Coca-Cola почне випускати молоко

  Зміцнення кісток від молока виявилося міфом - вчені

  Науково-популярний Гелловін: У NASA показали зроблені з гарбуза НЛО

  NASA збиратиме космічне сміття "лапками ящірки"