TechToday

NASA збиратиме космічне сміття "лапками ящірки"

Науковці б'ють на спалах, бо космічне сміття стає суттєвою проблемою та збільшується щорік

Космічна агенція NASA використає нову технологію для того, аби збирати космічне сміття. Для цього науковці планують застосовувати принцип лапок ящірки гекона, які можуть міцно чіплятися за поверхні. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Tech Today.

Як відомо, лапки геконів покриті величезною кількістю щетинок. Їхня щільність та особлива геометрія розстановки дає величезну площу торкання з поверхнею, на якій ящірці потрібно закріпитися. Така площа породжує сили тяжіння Ван-дер-Ваальса, яке утримує гекона будь-де – на склі, дереві, залізі, під водою, і навіть у невагомості.

Маніпулятор космічного робота-сміттяра NASA влаштований приблизно за таким же принципом. Як зазначається, він покритий синтетичними волокнами, які забезпечують величезну площу дотику.

Натомість, "відклеїти" сміття від маніпулятора робота легко. Його потрібно лише зняти, змінивши напрямок прикладання сили.

Науковці за фільмували свій експеримент на відео.

Як повідомляється, сміття в космосі стало суттєвою проблемою. У 2013 році Європейське космічне агентство оцінило кількість сміття на навколоземній орбіті у 170 мільйонів об'єктів діаметром більше міліметра. 

Попередній матеріал
Гройсман розповів, як оптимізують роботу з інвесторами
Наступний матеріал
Зустріч Петра Порошенка зі студентами-істориками з нагоди 150-річчя від дня народження М.Грушевського – завершено
Loading...

Науковці визначили, де шукати інопланетян

NASA запустило місію на небезпечний для Землі астероїд

Дослідники NASA завершили річний експеримент з симуляції життя на Марсі

NASA показало відео розірваної сонцем комети