Лук'янівське СІЗО

Зведене ще за царя Лук'янівське СІЗО почали ремонтувати: що у в'язниці побачили журналісти

Грибок, пліснява та облуплені стіни – такий вигляд наразі мають камери однієї з найбільш закритих установ країни

Грибок та пліснява на облуплених стінах, іржа та нелюдські умови – такими побачили камери найвідомішої української в'язниці, Лук'янівсього СІЗО, журналісти "5 каналу". Віднедавна тут почали ремонт корпусів, адже далі тримати людей в таких умовах – неможливо. Нині ремонтують корпус, де раніше перебували жінки. Тут встановлять нові двері, вікна, сантехніку та меблі. Згодом обіцяють узятися і за ремонт сусідніх корпусів. Втім, визнають – проводити капітальний ремонт старих приміщень немає сенсу – краще звести нові за всіма стандартами.

 

Двері однієї з найбільш закритих установ країни – Лук'яівського СІЗО – сьогодні відкриті для гостей. Журналістів пускають не лише на територію, а й у корпуси та камери, де тримають ув'язнених. Побачене тут – шокує.

"Це один з найстаріших корпусів Лук'янівського СІЗО, так звана "Катька". У цій камері досі відбувають покарання люди. Тут грибок, пліснява та облуплені стіни", – демонструє приміщення кореспондент. Затримані розповідають: "Спимо одягнені, в шапках, не роздягаючись. Температура 10°, це якщо всі разом будемо дихати. У нас нема скла на вікнах, ніде немає".

Лук'янівське СІЗО
/
Лук'янівське СІЗО
/
Лук'янівське СІЗО
/

Транзитні камери – тут ув'язнені живуть тимчасово, а згодом їх доправляють до інших місць позбавлення волі. Кажуть, що ставлення до них тут нормальне, от тільки умови проживання називають нелюдськими: "Годують нормально, з медициною все нормально, адміністрація нормально ставиться. Єдине питання до уряду – не виділяє грошей ні на що".

У цьому корпусі тримають і засуджених, і тих, хто ще перебуває під слідством. Звели цю будівлю ще за російського царя в середині ХІХ століття. "Звичайно, є камери з ремонтом, але це відсотків 20. Я навіть не можу знайти документів, в якому році тут зробили каналізацію та водогін. Я думаю, це в 60-70 роки було зроблено. Труби вже майже згнили, кожен день у мене якась НП, лопаються ці труби", – бідкається начальник Київського слідчого ізолятора Валерій Бунак.

Лук'янівське СІЗО
/
Лук'янівське СІЗО
/
Лук'янівське СІЗО
/

Втім, капітальний ремонт робити в цій будівлі, кажуть, немає сенсу – краще звести нову за усіма стандартами. Про нове приміщення для Київського СІЗО говорять уже декілька років, та досі без істотних зрушень. Шукали інвестора, аби вклав гроші у будівництво, а натомість отримав ділянку, на якій нині стоїть в'язниця. Охочих – не знайшлося.

"Навіть якщо б ми завтра почали будувати нове СІЗО, до переміщення ув'язнених пройде роки три-чотири принаймні. Працювати і тримати людей у тих умовах, в яких вони перебувають зараз – це за межам людського ставлення до них", – наголошує заступник міністра юстиції Денис Чернишов.

Але ремонтувати приміщення СІЗО таки почали. Не "Катьку", а сусіднє – жіночий корпус. Нині тут кипить робота. У відремонтованих камерах обіцяють встановити нові двері, ліжка та вікна. Їх планують виготовляти власними силами. А ще – зробити косметичний ремонт та поставити гарну сантехніку, телевізори та кондиціонери. Після цього ремонт почнуть і в інших корпусах.

Лук'янівське СІЗО
/
Лук'янівське СІЗО
/

"Будемо певну кількість з поверху переводити в цей відремонтований корпус і будемо ту частину ремонтувати – проводити поточний ремонт", – уточнює Денис Чернишов. Також у Мін'юсті пообіцяли продовжити шукати інвестора для будівництва нового слідчого ізолятора.

Євгенія Подобна, Віктор Сніжко, "5 канал"

З окупованого Донбасу в Україну передали 20 в'язнів – ФОТО

В'язні з ОРДЛО повертаються в Україну
/
В'язні з ОРДЛО повертаються в Україну
/
В'язні з ОРДЛО повертаються в Україну
/
В'язні з ОРДЛО повертаються в Україну
/
В'язні з ОРДЛО повертаються в Україну
/
В'язні з ОРДЛО повертаються в Україну
/
В'язні з ОРДЛО повертаються в Україну
/

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": доктор російської філології з Криму Володимир Казарін в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Суд у справі держзради Януковича допитав чинного Президента України: як це було