Лук'янівське СІЗО
Лук'янівське СІЗО 5 канал

У Лук'янівському СІЗО відкрили спеціалізовану аптеку

Ініціатива відкрити аптеку належить Міжнародному комітету Червоного Хреста. Україна стала першою країною у світі, де започаткували таку програму

У Лук'янівському СІЗО відкрили спеціалізовану аптеку. У ній більше 40 найменувань медпрепаратів, зокрема і ліки від серцево-судинних захворювань. Ними ув’язнених забезпечуватимуть безкоштовно, передає "5 канал".

Як стало відомо, ініціатива відкрити аптеку належить Міжнародному комітету Червоного Хреста. На ремонт приміщення для аптеки, ліки та обладнання для діагностики вони виділили понад півмільйона гривень.

За даними організації, смертність від серцево-судинних захворювань в українських тюрмах нині на першому місці і складає більше 65% серед інших хвороб.

"2016 року ми провели 97 відвідувань у 44 різних закладах, в СІЗО, в колонії, щоб зрозуміти ситуацію та в чому головна проблема (смертності). Ми розуміємо, що рання діагностика – це велика і дуже дороговартісна проблема системи. Тому ми вирішили зробити цей проект не з туберкульозу, гепатиту, а по крово-судинним захворюванням. Україна – це перша країна у світі, де ми розпочинаємо проект по серцево-судинним захворюванням", – прокоментував начальник відділу тюремних справ Комітету Червоного Хреста в Україні Олександр Гріф.

"Тут є все для пацієнтів, в яких хвороба серця, діабет, високий тиск. Загалом понад 40 найменувань найпростіших ліків, які мають бути доступними. Усі вони відповідають міжнародним протоколам", – каже лікар з питань тюремної медицини ICRC в Україні Фараз Джаміл Какар.

За 9 місяців цього року внаслідок серцево-судинних захворювань померло більше 100 ув’язнених. Щоб запобігти розвитку захворювання на ранніх стадіях, у планах Червоного Хреста відкрити ще 9 аптек у слідчих ізоляторах країни.

До кінця року така ж аптека з’явиться у Дніпровському СІЗО. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Ніч за ґратами: у Бангкоку відкрили хостел з елементами жаху та трешу – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Будинки очеплені кордоном силовиків: Смедляєв розповів про нові обшуки у Криму
Наступний матеріал
Засідання Кабінету Міністрів - відео
Loading...