Ринок у столиці
Ринок у столиці www.youtube.com

"Зональність та заборони": Київрада затвердила нові правила торгівлі на ринках

  На ринках забороняється продавати зброю, готове армійське спорядження, а також тканини для нього, інші товари військового асортименту, наркотики, пальне та газ, піротехніку

  Київрада затвердила нові правила торгівлі на столичних ринках. Про це повідомляє прес-служба Київради.

  Відтепер територія ринку повинна мати відокремлену та відгороджену від проїжджої частини, житлового та комунального секторів земельну ділянку. Серед обов'язкових вимог – безпечні входи і виходи, штучне освітлення території ринку, телефонний зв'язок, електро-, водопостачання та водовідведення, туалет, облаштовані місця для сміття. 

  Крім того, на ринку, де продають продукцію рослинного і тваринного походження, повинні бути обладнані спеціалізовані зони з продажу окремих видів продукції: овочів і фруктів, м'яса, яєць, молочних продуктів, риби, меду, олії тощо.

  "Розташування торговельних місць на ринку має бути зручним для здійснення торгівлі, відповідати вимогам санітарних, протипожежних правил та безпечних умов праці, забезпечувати вільний прохід споживачів та належну культуру обслуговування. Продавцям забороняється використовувати торговельні місця не за призначенням", – додали в Київраді.

  Як відзначив автор затвердженого рішення, депутат Олександр Бродський, "на вимогу споживача продавець зобов'язаний пред'явити висновок державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи про відповідність продукції рослинного та тваринного походження ветеринарно-санітарним нормам. Також за вимогою покупця, продавець повинен видати розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу із зазначенням назви суб’єкта господарювання на ринку, номера торговельного місця, найменування товару та його ціни. Також у документі мають міститися прізвище та ініціали продавця та його підпис".

  Водночас, нові правила містять низку заборон. Зокрема, на ринках не можна продавати зброю, готове армійське спорядження, а також тканини, які використовуються для його виробництва, інші товари військового асортименту, наркотики, пальне та газ, піротехніку й вибухові засоби тощо. 

  У документі також вказується наступне: "Адміністрація ринку має забезпечувати централізоване прання санітарного та спеціального одягу, миття, дезінфекцію торговельного інвентарю, обладнання, засобів вимірювальної техніки, що надаються продавцям".

  Зауважимо, що відповідне рішення підтримали 68 депутатів Київради.

  Нагадаємо, з 1 липня в Україні скасували держрегулювання цін на продукти харчування. 

  Попередній матеріал
  Неспокій в АТО: на фронті загинув один український захисник – штаб
  Наступний матеріал
  Канада виділить Україні більше $6 млн на "п'ять ініціатив"
  Loading...