Сміх і радість під куполом. Національний цирк України відзначає 62-й День народження. За понад пів століття він зазнав разючих змін. Та чи не найбільше все ж – упродовж останніх кількох років. Тут вам і коронавірус і повномасштабне вторгнення орків. З лютого по липень двері цирку були на замку. Та нині там радо чекають відвідувачів. Як війна вплинула на роботу артистів цирку та як там нині відзначають 62-гу річницю – у матеріалі журналіста "5 каналу" Юрія Пугача.
62 роки Національному цирку України. За цей час тут змінилося чимало артистів, концертних шоу та сезонів. Та незмінним залишився захват глядачів від роботи та вмінь циркових артистів. І навіть сьогодні День народження тут святкують цирковою програмою. Тож ходімо поглянемо, що там відбувається на арені.
Святкують нестандартно. Програмою, яку готували до Геловіну. Тож не дивуйтеся гриму деяких артистів.
"Сьогодні ми показуємо програму "Геловін. Цирк гарбузів". Це циркова казка з лінією такою українською, коли дівчина дарує хлопцеві бо не хоче з ним зустрічатися. Але ми трішки його переінакшили і зробили його як символ української сили, здобутку", – розповідає балетмейстер-постановник Олександр Майбенко.
Й аби полоскотати глядачам нерви від самого початку, програму нині відкривають акробати на висоті 4-го поверху. Канатоходець Михайло у цирковій справі понад 20 років. З Національним цирком України співпрацює з 2005-го. І каже, відтоді програми зазнали разючих змін. Особливо після початку війни.
"Без змін неможливо проводити ту саму програму, що ми робили, коли нам було всім весело і не було війни. Це логічно. Тому пристосовуємося до нових реалій. Зараз є багато ухилів на патріотизм, на підтримання бойового духу у народу. Бо це основне", – каже канатоходець Михайло Бобітко.
За можливість виступати та дарувати людям сміх і радість артисти цирку дякують Збройним Силам України. Навіть записали відеоролик, який показують перед кожною програмою.
"Зараз такий непростий час. Усіх закликаємо: приходьте в цирк, допомагайте країні витримати цей час. І так веселіше!" – наголошує відвідувачка цирку Яна.
І до підготовки і до проведення програм у Національному цирку України в умовах війни підходять надзвичайно відповідально. На випадок відімкнення електрики тут обзавелися генераторами, а щойно чують сигнал повітряної тривоги – репетиції чи вистави припиняються.
"Перше – евакуація цих людей. Потім знеструмлення і звичайно, виведення людей. Побудоване архітекторами приміщення, яке називається укриття. Перший напрям – звісно, людський фактор. Друга частина – зберегти тварин", – пояснив генеральний директор Національного цирку України Владислав Корнієнко.
І у Національному цирку України, попри світові тенденції, від залучення тварин до програм поки що відмовлятися не планують.
"Тисячолітню історію має український формат циркового мистецтва. Ми розглядаємо це як знищення національної культурної спадщини. у нас працює ціла інфраструктура захисту тварин. Від ветеринарних служб, системи харчування і насамкінець до лагідної, неагресивної дресури", – каже генеральний директор Національного цирку України Владислав Корнієнко.
І схоже, саме за цим сюди приходять найменші відвідувачі. Чи не найбільших змін зазнали номери клоунів, розповідає артист цирку Анатолій. Бо смішити людей потрібно обережно, а гумор має бути актуальним.
"От паляниця! Це і смішно, і якось і не смішно. Але це стало мемом і я це використовую у своїх репризах", – каже клоун Анатолій Скабляков.
Вже після номеру запитуємо в Анатолія про настрій глядачів.
"Я дуже вдячний, що вони ходять. Вони сміливі і це дуже круто. Вони продовжують жити. Жити, коли йде війна", – наголошує клоун Анатолій Скабляков.
"Ми навіть не могли собі уявити, що зараз, у такий час можна дозволити собі таку розкіш і прийти до цирку!" – розповіла відвідувачка цирку Ганна.
"Запрошую всіх до цирку. У нас День народження. Ми привітаємо вас, ви привітаєте нас і зробимо всім добре", – резюмує канатоходець Михайло Бобітко.
Юрій Пугач та Ігор Костюк, "5 канал"
Читайте також: У Дніпрі відновив роботу цирк – що роблять під час повітряної тривоги
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться відео за темою:
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.