Коляда
Коляда 5 канал

Як колядники вітали киян та гостей міста з Різдвом – сюжет

Читайте по-русски
За традицією, колядники бажають злагоди, миру, щастя, а головне – здоров'я

Різдвяні колядки лунали на вулицях столиці. Вітати одне одного з Різдвом для українців є давньою традицією. А про те, як колядування трансформувалося до наших часів та чи багато українців колядують зараз – дивіться у сюжеті кореспондента "5 каналу" Юрія Пугача.

За традицією, тільки-но на небі з'являлася перша зоря розпочиналася Свята Вечеря, а діти збиралися гуртом і йшли вітати всіх колядками з народженням Христа. Нині цей звичай підхоплює і сучасна молодь.

Колядують зазвичай парубки та дівчата. На Західній Україні і старші люди – найчастіше чоловіки. Але першими йдуть колядувати діти.

"Ми теж сьогодні ввечері підемо, та доця? Колядувати, щедрувати", – розповідають місцеві.

Малеча лише вчиться, а старші дівчата вже не перший рік колядують на вулицях столиці і навіть спускаються у підземку.

"Як вони співають! Тим паче українською мовою, тим паче рідну колядку! Воно споконвіку завжди була і буде", – каже Владислав, киянин.

"Дуже гарно, нам дуже подобається, дуже файно. Це об'єднує людей", – говорить Анастасія, киянка.

Під час колядування зазвичай співають вітальних пісень та розповідають вірші з побажаннями. Традиційним атрибутом різдвяного обряду є зірка. Таке заглиблення у народні традиції киян здивувало. А декого – надихнуло.

"Ми і самі з хлопцем будемо колядувати, підготували пісні для сім'ї. Чудово! Це дуже крута ідея", – каже Ганна, киянка.

"Українці повинні знати свої традиції, своє коріння. Це дуже добре", – наголошує Дмитро, киянин.

За традицією, колядники бажають злагоди, миру, щастя, а головне – здоров'я. І саме здоров'я дівчата вирішили побажали тим, кому воно конче необхідне.

"До нас завітала група фольклорна, яка вирішила привітати медичний колектив. Привітати пацієнтів і привітати усіх людей з наступаючим святом. Світлим, великим, гарним святом у житті – Днем народження Ісуса Христа", – розповідає Ігор Чермак, директор КНП "Академія здоров‘я людини".

"Такі моменти, вони дуже допомагають медикам відновитися, реабілітуватися. Враження неймовірні. Навіть і похмурний день, але такі емоції просто переповнюють. Таке свято, ніби десь витає, а вони наблизили до нас це свято", – каже Світлана Краковська, заступниця директора КНП "Академія здоров‘я людини".

Лікарі зізнаються, що від початку пандемії свята почали проходити повз них. Доки інші святкують у родинному колі, медики працюють без спочинку.

"Вони рятують життя кожного. Тому ми маємо віддавати їм шану. Це як наші воїни, які боронять нас на сході нашої країни, але це воїни, які знаходяться поруч і вони тут і ми маємо їх шанувати", – наголошує Аліна Бурцева, учасниця гурту SOLO-VEYKY.

"Я думаю, що сьогодні їхній спів почув Бог. Він подарує лікарям здоров'я. Цей рік, я вважаю, необхідно було так і назвати: рік воїнів і лікарів. Тому що саме вони, ризикуючи своїм власним життям, роблять все, щоб ми були здоровими", – говорить Маркіян Гаденко, народний артист, композитор, наставник гурту SOLO-VEYKY.

"Кожна з наших родин цінує українську культуру і колядку й щедрівку у першу чергу. Всі наші родини кожного Різдва ходять щедрувати. З сестричками, з братами", – каже Олександра Стецюк, учасниця гурту SOLO-VEYKY.

"Ми всі співаємо, вивчаємо наші українські традиції, обряди. І хочемо, щоб вся-вся Україна, наше молодше покоління співало, колядувало і щедрувало разом з нами", – говорить Анастасія Нечаєва, учасниця гурту SOLO-VEYKY.

Учасниці гурту переконані: ця традиція є надзвичайно важливою. Вона нагадує українцям про їхнє коріння, створює святковий дух та надихає на добрі вчинки.

Юрій Пугач, Іван Лємєхов, "5 канал"

Попередній матеріал
Перший день суворого карантину: як у регіонах дотримуються обмежень та що говорять люди – сюжет
Наступний матеріал
Дослідження планшету зі збитого в Ірані літака МАУ розпочалося в Україні – ОГПУ
Loading...