лампи на утилізацію 5 канал

Врятувати землю разом: У Києві пропонують безкоштовно здавати на утилізацію лампи та батарейки

Лише за дві години акції організатори зібрали понад 100 різних ламп

Протягом двох днів кияни можуть безкоштовно та безпечно здати на утилізацію відпрацьовані люмінесцентні лампи, ртутні термометри, акумуляторні батарейки та дрібну техніку. Збирання небезпечних відходів відбувається у межах виставки "Екологія підприємства", передає "5 канал".

Як відомо, одна викинута на смітник люмінесцентна лампа – це десяток квадратних кілометрів отруєного ґрунту. Відпрацьовані літій-іонні акумуляторні батарейки довкіллю шкодять не менше.

лампи на утилізацію5 канал

"Люди в більшості своїй просто не знають про небезпечність парів ртуті, про наявність їх у цих лампах, і вони можуть викидати їх у смітник і серйозно забруднювати навколишнє середовище. Ми приймаємо лампи безкоштовно", – каже маркетинговий директор компанії Валерій Денисенко.

Дивіться також: Друге життя поліетилену: У Києві запрацював пункт прийому вторсировини

Зазвичай ця компанія за гроші приймає на утилізацію лампочки: по 4,20 за штуку. Пересічні мешканці ж поки можуть безкоштовно здати тут лампочки, батарейки та дрібну побутову техніку, але є обмеження за кількістю. Наприклад, ламп – не більше 5 штук.

Як стало відомо, лише за дві години акції організатори зібрали понад 100 різних ламп. Щоправда, люди самі визнають: свідомості громадянам ще бракує. У більшості випадків небезпечні використані предмети летять у смітник. 

Безкоштовно використані прилади приймають у Виставкому центрі. Потому – все поїде на переробку або ж безпечну утилізацію.

Наталка Коцкович, Олександр Фенько, "5 канал"

Попередній матеріал
Журналіст: Трамп натякнув, хто його головний ворог
Наступний матеріал
Кабмін відібрав у "Нафтогазу" функцію транспортування блакитного палива

Друге життя поліетилену: У Києві запрацював пункт прийому вторсировини

NASA збиратиме космічне сміття "лапками ящірки"