5 канал

Друге життя поліетилену: У Києві запрацював пункт прийому вторсировини

Експерти розповіли, чи зможуть українці заощадити на екопроекті

Від сьогодні використані пакети та будь-який інший поліетилен прийматимуть у столичних спецпунктах "Київміськвторресурси". Про це повідомляє "5 канал".

Як стало відомо, вторсировину можна здати в одному з майже сотні таких еко-пунктів у Києві та області. Ініціатори проекту переконані, що новація стане першим кроком у захисті довкілля від поліетиленової пошесті. Тепер старі пакети поїдуть на переробку.

"Відсортовуємо, миємо, подрібнюємо і (перероблюємо на) гранули. Далі ми ті гранули передаємо на виробництво тих самих пакетів або на виробництво тих самих поліетиленових труб", – розповідає керівник комерційного відділу ТОВ "Київміськвторресурси" Сергій Волков.

У перший день люди не поспішали масово здавати свої запаси пакетів. Працівники пунктів прийому вторсировини переконані, що це лише через незнання.

Екологи ж вітають проект. Вони впевнені, що це однозначно поліпшить екосистему.

"Поліетилен розкладається сотні років. Він не є якоюсь токсичною речовиною, але, потрапляючи в середовище, заважає природнім процесам. Це надзвичайно важливий проект. Це безумовно те, що треба було зробити вже давно, але результат одразу ми не побачимо. Потрібен час, щоби люди навчилися і звикли сортувати (сміття)", – ділиться враженнями співробітник Всесвітнього фонду природи WWF Наталія Гозак.

Зазначимо ж, що заробити на цій справі багато не вдасться. За кілограм поліетилену у Києві дають 1,50 гривень. Ініціатори сподіваються, що в людей спрацює не бажання підзаробити, а суспільна свідомість.

Наталка Коцович, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – завершено
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – завершено

NASA збиратиме космічне сміття "лапками ящірки"

"Загубились": на Вінничині розвантажили 6 фур зі сміттям, яке планувалося доставити у Київ

Міністр екології розповів, як Україна боротиметься зі сміттям

Міністр екології про вирубку лісів та вирішення проблеми зі сміттєзвалищами в Україні