Биківнянські могили
Биківнянські могили 5 канал

Україна згадує сталінський "Великий терор" – як вшанували жертв репресій

Багато важливої інформації про ці страшні події Росія приховує і дотепер

У Києві сьогодні, 5 серпня, вшанували жертв "Великого терору" 1937-1938 років. Організували акцію в Національному історико-меморіальному заповіднику "Биківнянські могили", передає кореспондент "5 каналу".

Саме тут за наказом радянської влади у братських могилах закопали десятки тисяч замордованих людей. Загальна кількість убитих точно невідома і дотепер.

Биківнянські могили
Биківнянські могили5 канал

За оцінками істориків, під час сталінського "Великого терору" наприкінці 1930-х років минулого століття в Україні засудили близько 200 тисяч людей. Дві третини з них - розстріляли. Перед убивством затриманих катували, справи фальсифікували, а потім за рішенням так званої "трійки" виносили смертні вироки.

Биківнянські могили
Биківнянські могили5 канал

Багато важливої інформації про "Великий терор" Росія приховує і дотепер, розповідають історики. Українські ж архіви відкрили свої дані для родичів убитих.

"Почали відкривати архіви НКВД і КДБ, адже до 2000 року ми майже нічого не знали (про прадідуся - ред.). Знали лише, що його забрали, що його нестало в 1937 році, але як і де, де його кісточки поховані, не знали", - каже правнук репресованого Юрій Ткач.

Биківнянські могили
Биківнянські могили5 канал

"5 серпня, хоча в Україні, очевидно, на кілька днів раніше, почалося формальне виконання оперативного наказу НКВС по репресуванню антирадянських елементів. Це одна з найбільших операцій, яка здійснювалася у ході Великого терору і за якою, насправді, було знищено найбільше людей", - розповідає генеральний директор національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили" Богдан Біляшівський.

Биківнянські могили
Биківнянські могили5 канал

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Літали декорації, падали зорі: У Харкові активісти "прийшли" на знімальний майданчик серіалу про НКВС – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Сказали, не платитимуть: Стівен Сігал отримав посаду в російському МЗС
Наступний матеріал
У київському метро стався збій – змінено рух "синьою" гілкою (оновлено)
Loading...