Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
5 канал

"У валянках і дублянці": чому мешканці низки будинків у Києві залишилися без опалення

Мешканці житлових будинків біля Лук'янівського СІЗО у столиці опинилися з холодними батареями в лютневі морози. На декілька десятків років поспіль вісім багатоповерхівок і два гуртожитки на вулицях Довнар-Запольського та Молдавській стали заручниками тамтешньої котельні

Люди скаржаться: взимку температура в кімнатах ледь сягає +15 градусів, і це лише за умови увімкнених обігрівачів. Гарячої води немає упродовж місяця, передає кореспондент "5 каналу". 

Володимир Кравець проводить нас коридором до кімнати дружини. Каже, що спати вночі нестерпно від холоду. Доводиться вкриватися трьома ковдрами з вовни та двома дублянками.

"Замість простирадла – хутро. Потім іде шерсть, вовна і пляшки з гарячою водою. Тільки так можна спати. Щоб якось зігрітися, коли лягаєш, кладемо дві-три пляшки з гарячою водою. Собі, дітям, чоловікові", – розповідає жінка Володимира.

Уже понад 40 років температура у квартирах взимку на Дегтярівській, 6 навіть не дотягує до +15. У цьому запевняє мешканка Галина Ніколаєнко-Трофимович.

"Ми завжди сиділи у валянках, у дублянці. Отак і жили завжди. Було градусів 12-13 у приміщенні", – розповідає пані Галина.

Батарея, опалення, Київ

"Ми утеплили балкон, поставили скрізь склопакети. Тепер у нас +16 градусів. Жити взимку тут практично неможливо, гарячої води в цьому будинку немає. Аби отримати хоча б стерпну температуру, ми змушені півгодини зливати воду", – каже ще одна мешканка будинку Тетяна Мізгирева.

Мерзнуть і мешканці сусіднього будинку. Гарячої воді у крані не бачили вже місяць. Майже кожна родина встановила бойлер.

"Коли не вистачає тепла для нагріву води у бойлері, коли велика витрата, він не встигає нагрівати, і вода, напевно, градусів 30, може +25. Поки її зіллєш", – каже Людмила Міцовська.

Вісім сусідніх будинків та два гуртожитки – заручники котельні Міністерства внутрішніх справ. Саме вона обслуговує Лук'янівське СІЗО і довколишні будинки. Запевняють: батареї стають теплішими лише після численних скарг.

"Вдень, коли ми звертаємося, опалюють. Надвечір, ближче до дванадцятої години ночі, коли люди лягають спати, вони вимикають. І десь до шостої ранку знову щось дають. На вихідні знову вимикають. І від того, що вони то опалюють, то відключають усе, в них щодня розриваються труби", – каже місцевий мешканець Іван Волочан.

Керівництво котельні визнає: за цей опалювальний період аварій на тепломережі, справді, було чимало. Однак коштів на ремонт відомчої котельні Міністерство виділяти не планує.

Котельню, яка обслуговує СІЗО та житлові будинки навколо, звели коштом Міністерства внутрішніх справ ще за радянських часів, пояснюють у керівній компанії з обслуговування житлового фонду Шевченківського району. Кілька років тому розробили проект, за яким житлові будинки мали би під'єднати до котельні "Київенерго". А для цього необхідно перекласти магістральний трубопровід, який проходить поряд зі стадіоном "Старт". Однак на це бракує коштів.

"По стадіону проходить траса "Київенерго" з теплопостачання діаметром 200 мм. Її треба збільшити до 400 мм. Районна адміністрація звернулася до Київради із проханням виділити бюджетні кошти на перекладку ділянки магістрального трубопроводу. На сьогодні на це необхідно 12 мільйонів гривень", – коментує ситуацію заступник директора КП із обслуговування житлового фонду Шевченківського району" Петро Романюк.

Скільки часу піде на переключення будинків до централізованого опалення – невідомо. Платити ж за опалення та гарячу воду більшість мешканців не планує та вимагає зробити перерахунок комірного за весь опалювальний сезон.

Наталка Юрчук, Андрій Третяк, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Йому було 19 років": Київщина прощалася із десантником Сівком
Наступний матеріал
"Одразу відчувається": захисники Павлополя розповіли про "подарунки" з "путінського гумконвою"