70-та річниця заснування НАТО
70-та річниця заснування НАТО 5 канал

У Києві відзначають 70-ту річницю заснування Північноатлантичного альянсу – включення

Читайте по-русски
Чому обрали саме українську столицю – дивіться у відео

70-ту річницю заснування Північноатлантичного альянсу відзначили у середмісті столиці. Представники НАТО зазначають: проводять святкування в Києві, бо Україна є одним із важливих потенційних партнерів Альянсу. На заході перебуває й кореспондент "5 каналу" Валерія Павленко.

Поблизу Українського дому, що на Європейській площі, відбулося святкування 70-ї річниці підписання Північноатлантичного договору – створення НАТО. Святкувати вирішили саме у столиці України, адже, за словами представників Альянсу, а також Надзвичайних та Повноважних Послів Канади й Великобританії, Україна є украй важливим партнером для організації.

"Україна є одним із найважливіших партнерів НАТО. Стабільність та безпека євроатлантичного простору тісно пов'язана з безпекою України та навпаки", – наголосила директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Моранкова.

"70 років тому покоління європейців, які постраждали під час двох світових воєн і побачили масові вбивства людей, та які боялися, що Третя світова війна також є можливою і там можуть використати ядерну зброю, – зрозуміли і захотіли зробити чітким повідомленням, що вони готові захищати власні цінності, свободу і захищати рідну землю. Це бажання захищати було прямим бажанням зберігати мир", – зазначив заступник генсека НАТО з політичних питань і політики безпеки Алехандро Альваргонсалес.

Посол Великої Британії Джудіт Гоф на святкуванні акцентувала, що хоча Північноатлантичний альянс і створювався в інші часи, проте він й нині обіцяє підтримувати офіційний Київ: "НАТО було засновано в зовсім інший час, невдовзі після завершення Другої світової війни. 12 держав, які підписали Північноатлантичний договір 1949 року, взяли на себе три основних зобов'язання: гарантувати свободу, зберегти мир і сприяти стабільності".

До святкування 70-ї річниці підписання договору на Європейській площі створили тематичну квіткову композицію. А до Українського дому запросили художників із різних куточків України, аби ті створили картину, як саме вони бачать Організацію Північноатлантичного договору та чому.

Попередній матеріал
Назвали місто з найвищими у світі зарплатами
Наступний матеріал
НАТО фінансово допоможе Україні захоронити радіоактивні відходи
Loading...

70% випадків захворювання на кір у Європі припадає на Україну

День НАТО в навчальному центрі Повітряних сил: говорили про роль і місце сержанта в Збройних силах

Розвідувальний корабель ВМФ Великобританії прибув до Одеси

Проведення весняної сесії ПА НАТО у 2020 році в Києві: постанову підписав Парубій

Верхова Рада схвалила проведення Парламентської асамблеї НАТО в Києві – коли ж відбудеться захід

Генсек НАТО запросив Зеленського відвідати штаб-квартиру Альянсу