Сьогодні 23-тя річниця вбивства українського журналіста Георгія Ґонґадзе. Премія його імені у партнерстві з Центром прав людини ZMINA та Інститутом масової інформації зібрали українських медійників у Києві біля церкви Миколи Набережного. Саме тут щороку вони влаштовують акцію пам’ять українського колеги, якого викрали 16 вересня 2000 року.
Учасники зібрання традиційно згадали не лише Георгія, а й усіх вбитих українських журналістів. Зокрема, й тих, хто віддав своє життя під час російсько-української війни. Організатори наголосили на важливості простежити за розкриттям усіх справ вбивства журналістів та притягнути винних до відповідальності.
"Ми всі пам'ятаємо, що справа Георгія досі повністю не розкрита. І ми так само знаємо, що це наш обов'язок, журналістів нашої держави, щоб справи всіх загиблих українських медійників, а тут Катерина говорила, що лише з 24 лютого загинуло 66 українських журналістів. Ці справи також мають бути розкриті. Маємо дізнатися про всіх винуватців воєнних російських злочинів. Тому я хочу сказати, що наша акція і ця фотовиставка – це лише одні з можливих форматів, щоби нагадувати і іноземній аудиторії, і нам самим, що війна триває", – сказала виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен.
Читайте також: "Мусила з'їсти картки Go-Pro": колишня журналістка "5 каналу", яка тепер боронить Україну на сході, розповіла про свої військові будні.
Дивіться також відео: ВБИВСТВО ГОНГАДЗЕ. Журналісти платять життям за правду. Тетяна Печончик.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Дивіться також фотогалерею за темою:
"І до цього часу чути стрілянину в Бабиному Яру": переслідування та масове винищення нацистами євреїв у фотографіях











