поштова площа, розкопки, київські помпеї
поштова площа, розкопки, київські помпеї
unian.ua

У КМДА розповіли, як планують зберегти пам'ятку на Поштовій площі

Минулого тижня Київрада прийняла рішення, яким передбачене створення комунального закладу "Центр консервації предметів археології"

Заступник голови КМДА Олексій Резніков заявив, що рішення щодо створення підземного археологічного музею на Поштовій площі було прийняте ще у 2015 році. Про це він сказав в ефірі одного з телеканалів, повідомляє прес-служба КМДА.

"Питання про створення музею вирішено три роки тому: у 2015 році 28 жовтня за підписом Віталія Кличка видане розпорядження КМДА № 1055 про збереження, дослідження та консервацію археологічних знахідок на Поштовій площі, а вже 2016 року комунальним підприємством "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва", що є замовником реконструкції транспортної розв'язки на Поштовій площі, проведено процедуру закупівель та укладено договір на проведення наукового дослідження та експериментального розроблення у сфері інших природничих наук та виконання комплексу досліджень та наукової обробки археологічних знахідок для створення підземного археологічного музею на Поштовій площі. Саме через розробку концепції експерти музейної справи, історики, архітектори визначать, яким бути музею", – сказав Резніков.

Він додав, що переможцем закупівель стало ТОВ "Науково-практичний центр реконструкції історичного середовища" (НПЦ реконструкції історичного середовища).

Також Резніков нагадав, що минулого тижня Київрада прийняла рішення, яким передбачене створення комунального закладу "Центр консервації предметів археології".

Посадовець пояснив: "Це необхідно, адже в Україні немає спеціальних установ та можливостей для здійснення кваліфікованої консервації та музеєфікації знахідок на Поштовій площі. У новоствореному КП працюватимуть спеціалісти, які переймуть міжнародний досвід. Таким чином, столиці вдасться зберегти всі знахідки з Поштової. І, до речі, це новаторське рішення, адже такого центру немає не тільки в інших українських містах, але й на рівні держави. Це при тому, що в Україні близько 400 історичних міст".

Як повідомляв 5.UA, 21 червня 2018 року Київрада прийняла рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі. Рішення "Про організаційно-правові заходи щодо збереження пам'ятки археології місцевого значення 'Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (ХІ-ХІХ ст.) на Поштовій площі в місті Києві» та музеєфікації об'єктів культурної спадщини' підтримали 68 депутатів. Рішення, зокрема, передбачає створення комунального закладу "Центр консервації предметів археології" та проведення міжнародного архітектурного конкурсу. Вирішувати, яким бути музею на Поштовій площі, мають експерти музейної справи, історики, архітектори та археологи.

Дивіться також фотогалерею за темою:

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Застряглі в Тунісі: до Києва вже повернулася частина туристів – МЗС
Наступний матеріал
Правозахисники не знають місцезнаходження Клиха – збираються шукати у психлікарні

Із компанією Visa: Київ підписав угоду про партнерство та співробітництво

У Києві спостерігається концентрація шкідливих домішок у повітрі – КМДА

До річниці Хрещення Русі: Поштова площа була центром події 988 року, її хочуть знищити – археолог

Створення музею на Поштовій: Київрада провалила голосування і закрилася через бійку

Бюрократичний пінг-понг, або Чому столичний монумент Щорсу нагадує смітник

У Києві заступника директора однієї з гімназій упіймали на підробленні документів та зберіганні зброї