gordonua.com

Результати розкопок на місці пам'ятника воїнам УПА у Грошовичах – відео

На прес-конференції виступлять українські історики

"5 канал" транслює прес-конференцію щодо результатів розкопок на місці зруйнованого пам’ятника воякам УПА на цвинтарі в селі Грушовичі у Польщі.

Учасники:  відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета; заступник начальника управління Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд; історик Володимир Бірчак.

Нагадаємо, 26 квітня 2017 року на кладовищі села Грушовичі поблизу Перемишля розібрали надгробний пам'ятник воїнам УПА. У Міністерстві закордонних справ України руйнування пам'ятника воїнам Української повстанської армії поблизу Перемишля" назвали демонстративними і провокаційними". У червні українська сторона скасувала дозволи на проведення пошуку та ексгумації поляків, похованих в Україні. У квітні 2018 року посол Польщі в Україні Ян Пєкло заявив, що польська сторона пропонує спільно провести ексгумаційні роботи у Грушовичах – якщо на місці пам'ятника виявлять людські останки, могилу буде відновлено.

Попередній матеріал
Слідом за Сенцовим: у РФ Кольченко оголосив голодування
Наступний матеріал
Замість "запаски": у Дніпрі в легковику виявили гранати, 500 набоїв та артснаряд