Труханів острів у Києві має отримати статус заповідника
Труханів острів у Києві має отримати статус заповідника 5 канал

Труханів острів у Києві має отримати статус заповідника – подробиці

Читайте по-русски
Статус отримає не весь острів, а лише 27 гектарів із майже півтисячі

Київ – таки зелена столиця. Площа природно-заповідного фонду в місті зросте на 3 тисячі гектарів. Такі цьогорічні плани озвучили у профільній комісії Київради. Відтак частка заповідних територій сягне 27%. Омріяний статус очікує й зелене серце столиці – Труханів острів. Туди навідалася Олена Соловйова, готова враженнями поділитися.

Бляшанки, пакети і навіть меблі. Сезон пікніків щойно стартував, а Труханів острів уже потопає у смітті. Торішній непотріб – півбіди. Відпочивальників острів зустрічає стихійним звалищем будівельного сміття.

Громадський активіст Євген Клюєв роками моніторить ситуацію на Трухановому. Каже, зелена перлина столиці не тільки засмічується, а й регулярно рідіє. Врятувати острів від засилля сміття і браконьєрів, а головне – забудови, може статус заповідника, переконана активістка Катерина Каленьска.

Катерина Каленська, член громадської спілки "Труханів острів", каже: "Як тільки з'явиться такий статус, тоді закриється абсолютно питання про забудову, про проектування, про виникнення капітальних будівництв, виникненні якихось житлових комплексів. Екологічний патруль отримає певні права курирувати цю територію, наводити і підтримувати порядок".

Проект рішення Київради про заповідання Труханового вже готовий. Щоправда, статус отримає не весь острів, а лише 27 гектарів із майже півтисячі – прилеглий острів Міжмостний та система озер.

"Це такий каскад, це одне з великих Бабиних озер, які, за проектом рішення, буде оголошено місцевим ландшафтним заказником. Це найчистіші лісові озера, які знаходяться в центрі Києва", – пояснює Катерина Каленська.

Заповісти решту заважає бюрократія. Господарів у острова, як у приказці про сім няньок.

Левовий шмат Труханового – понад 200 гектарів газонів та сто тисяч дерев – в управлінні непрофільного держпідприємства. Догляд за насадженнями не фінансують з 2013-го, пояснюють чиновники. Роками тут клопочуть, щоб передати усе місту. Та паперова тяганина триває досі.

Труханів острів у Києві має отримати статус заповідника
Труханів острів у Києві має отримати статус заповідника5 каналОлег Євтух, заступник гендиректора ДП "Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв", зауважує: "Фонд держмайна на сьогоднішній день, 17 квітня, вже погодив проект розпорядження, в Мінекономіки та Мінфіну цей проект знаходиться ще на погодженні".

Рішення чекають й екологи. Крім Труханового, дослідили з півсотні столичних об'єктів, які вже зараз можуть стати заповідниками. Чекають лише ініціативи депутатів. Цьогоріч Київрада планує заповісти вісім об'єктів. Щодо Осокорківських луків уже проголосували "за". На черзі – Деснянські. А ще Труханів, озеро Тягле, Яр "Пролісок", Бабин та Реп'яхів яр, а також "Золотий ліс" у Пущі-Водиці.

Начальник управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований каже: "За нашими розрахунками, якщо в цьому році вони будуть прийняті (а я впевнений, що вони будуть підтримані, бо кажу вже про такі підготовлені з правової позиції рішення), ця площа збільшиться ще на 3% – до 27-ми. Проноз у нас такий: до 27% збільшиться площа природно-заповідного фонду міста Києва".

Це лише початок, запевняють екологи. Програма максимум – за кілька років збільшити площу природно-заповідного фонду столиці до 35%.

Олена Соловйова, Олена Сорокіна та Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
Президент присвоїв звання Героя України генерал-майору Ігорю Момоту (посмертно)
Наступний матеріал
Міністр оборони Полторак відреагував на заяву Коломойського про "громадянську війну" на сході
Loading...