Акція вшанування жертв Бабиного Яру
Акція вшанування жертв Бабиного Яру 5 канал

Трагедія Бабиного Яру: у Києві ходою вшанували жертв страшних розстрілів 1941-го

"Бабин Яр. Без пам'яті немає майбутнього". Хода під такою назвою розпочалась надвечір 30 вересня у Києві

Колона, в якій перебувають і свідки трагічних подій Голокосту, крокують вулицями столичного Подолу. У середмісті столиці перебуває кореспондент "5 каналу" Петро Троць

На акцію зібралися близько 200 учасників. Свою ходу вони розпочали з пішохідної частини вулиці Сагайдачного. Організатори кажуть, що саме в цьому районі історично проживало дуже багато євреїв.

"Уже майже 10 років Спільнота Святого Егідія на Подолі проводить День пам'яті жертв Бабиного Яру, цю ходу, для того, щоб згадати киян, яких розстрілювали в 1941 році тільки за їх національність. І на Подолі ми хочемо це зробити, тому що це центр міста, тому що тут жили євреї, які йшли звідси до Бабиного Яру і тому що тут багато людей, щоб Київ відчув цю дату і згадав загиблих", – пояснює організатор акції Юрій Ліфансе.

Серед учасників акції не лише члени цієї організації, прийшло дуже багато дітей. Організатори акції кажуть: дуже важливо, аби молоде покоління пам'ятало про ці уроки історії і не дозволяло їм повторюватися.

Прийшли на акцію, зокрема, учасники тих страшних подій. Були і ті, хто рятував євреїв від розстрілів, а також свідки жахливих подій у гетто в інших містах України.

"Я вже не вперше беру участь у цьому марші, марші пам'яті, що присвячений страшній події – трагедії Бабиного Яру. 77 років тому саме в цей вечір завершувався страшний дводенний розстріл євреїв Києва, після якого до Берліна пішла депеша про те, що тут за два дні нацисти та їх прибічники розстріляли 33 771 людину єврейської національності", – розповідає учасник акції Борис Забарко.

Акція вшанування жертв Бабиного Яру
Акція вшанування жертв Бабиного Яру5 канал

Хода фінішувала біля пам'ятника Григорію Сковороді на Контрактовій площі, де її учасники провели невеликий мітинг.

Попередній матеріал
Філарет пояснив, коли буде обраний новий голова єдиної Української Православної Церкви
Наступний матеріал
Остання неділя вересня на фронті: 28 обстрілів, один поранений армієць
Loading...