img.gorod.lv

"Тепленька пішла": коли у чотирьох районах столиці з'явиться гаряча вода

У міській владі зазначають: "Місто не може самотужки вирішити проблему, відповідаючи за борги держави перед постачальниками"

"Київтрансгаз" залишив ТЕЦ-6 без газу. Як наслідок, понад дві тисячі будинків на Оболоні, Троєщині, Райдужному та Лісовому масивах столиці залишилися без гарячої води, передає "5 канал". 

Основною причиною припинення газопостачання у "Київенерго" називають накопичені державою та споживачами борги за опалення та гарячу воду – а це близько 5 мільярдів гривень. Тож підприємство закликає усі державні органи сплатити кошти за послуги теплопостачання.

  • Як реагує місцева влада

У столичній адміністрації заявили, що про ймовірне відімкнення місто ніхто не попереджав. Тож столичний голова Віталій Кличко звернувся до уряду з проханням запровадити мораторій на відімкнення водопостачання, доки компанії не розрахуються з боргами.

"Місто не може самотужки вирішити проблему, відповідаючи за борги держави перед постачальними організаціями. Ми рахуємо: якщо є проблема взаєморозрахунків, яка виникає на державному рівні, можливо абсолютно спокійно дати паузу для введення жорстких заходів щодо неплатників, як за газ, так і за транспортування газу", – відзначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

 

  • Що кажуть в "Укртрансгазі"

Ситуацію з відімкненням блакитного палива прокоментували і в "Укртрансгазі". Там заявили – газопостачання на ТЕЦ-6 відновлять щойно "Київенерго" розрахується із боргами.

За словами начальника управління реалізації та розрахунків підприємства "Укртрансгазу" Віталія Грищенка, напередодні ТЕЦ-6 зупинила роботу саме за вказівкою "Київенерго". "Укртрансгаз" лише понизив тиск у трубі.

Віталій Грищенко запевняє, що почати обмеження газопостачання підприємство було вимушене через мільйоні борги. Однак додає, якщо влада запровадить мораторій на відімкнення стратегічних об'єктів столиці, будуть його виконувати.

"Ми хочемо бачити від "Київенерго" графік погашення, який вони будуть виконувати. Нерозрахунки з "Укртрансгазом" призводять до погіршення фінансового стану компанії, а це все веде до погіршення осінньо-зимового періоду. І як ми можемо розраховуватися, якщо ми навіть газ не можемо закупити?" – зазначає представник " Укртрансгазу". 

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що у столиці через борги припинили газопостачання ТЕЦ, яка забезпечує водою чотири райони.

Дивіться також фотогалерею за темою

У Києві прорвало трубу: фонтан води сягнув 7-го поверху – фото

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Директор соцгрупи "Рейтинг" розповів, як голосують українці
Наступний матеріал
Податкові надходження до бюджету зросли на понад 25%, економіка зростає – ДФС
Loading...

У Києві прорвало трубу: фонтаном води потрощило техніку та пошкодило житло – фото, відео

Підготувати тазики й баклажки: у двох районах Києва відключать водопостачання

У Києві прорвало трубу: фонтан води сягнув 7-го поверху – фото