Світлана Конончук
Світлана Конончук 5 канал

Суперечка "Кличко-ОП": ініціатори мають подумати, чи є в цьому політичний сенс – політолог

Читайте по-русски
Скандали довкола Окружного адмінсуду Києва грають на руку тим, хто не хоче допустити дострокових виборів

Очільник КМДА є одним із тих, хто може вплинути на звільнення міського голови, однак, теперішня ситуація з судами не сприяє такому сценарію. Таку думку висловила в студії "5 каналу" Світлана Конончук – виконавча директорка Українського незалежного центру політичних досліджень.

"Відповідно до законодавства, керівник міської держадміністрації є однією зі сторін, яка може ініціювати дострокове припинення повноважень міського голови. Для цього треба мати судові рішення, тобто закон про місцеве самоврядування передбачає таку ситуацію, коли суд каже, що міський голова порушує законодавство, перешкоджає утвердженню прав громадян і тоді голова держадміністрації може ініціювати проведення дострокових виборів", – пояснила Конончук.

На думку експерта, скандали довкола Окружного адмінсуду Києва грають на руку тим, хто не хоче допустити дострокових виборів. Адже рівень довіри до роботи працівників цього суду низький.

Конончук також додала, що обговорення про відсторонення голови КМДА штучно ініційоване.

"І ті, хто це почав – має подумати, чи є політичний сенс у тому, бо кияни в цьому випадку зайняли сторону "потерпілого" (Віталія Кличка – 5.UA)", – зазначила експерт.

Повний запис програми дивіться тут:

Нагадаємо, Офіс президента спрямує до правоохоронців інформацію про можливі корупційні схеми в Київраді. Про це заявив очільник відомства. Андрій Богдан також повідомив під час брифінгу, що він кілька разів зустрічався з головою КМДА. І Віталій Кличко в розмові нібито підтвердив, що не контролює Київраду і йому доводиться йти на компроміс із "смотрящими". 

Кличко, своєю чергою, звернувся до президента Володимира Зеленського щодо заяв керівника Офісу президента Богдана.

Минулого тижня чільник Офісу президента України відправив лист із проханням звільнити голову КМДА Києва Віталія Кличка.

Попередній матеріал
Князєв повідомив, з яких областей почнеться реформа кримінальної поліції
Наступний матеріал
Одночасно вчаться атакувати й оборонятися: як на Миколаївщині триває вишкіл 28-ї бригади – сюжет
Loading...