Сергій Колмогоров
Сергій Колмогоров 5.ua

Справа Колмогорова: головний фігурант вирушає додому, що далі

Замість 13 років за ґратами вийшов на свободу та навіть знову може повернутися на службу прикордонник Сергій Колмогоров. Раніше Приморський райсуд Маріуполя визнав його винним у вбивстві під час виконання службових обов'язків. Сьогодні ж Колмогорова відпустили – вже за рішенням Вищого спеціалізованого суду. Деталі – в сюжеті

Сергія Колмогорова вдруге заводять до зали засідань Вищого спеціалізованого суду. Попереднє перенесли через неявку прокурорів. Тепер всі на місцях. Під будівлею суду прикордонника вже традиційно чекає група підтримки.

"Він дав команду зупинитися. Він військовий у зоні АТО, йому дані особливі права та обов’язки", – каже керівник угруповання прикордонників у секторі "М" (2014 рік) Олег Медведчук.

Адвокати Колмогорова наполягають: рішення неправомірне. Стверджують, що засідання суду першої інстанції проводили в закритому режимі, а слідством не встановлено, що куля, від якої загинула цивільна, випущена саме зі зброї Колмогорова.

Зі свого боку прокурори наполягають, що Колмогоров перебував у тому місці, звідки була випущена куля, наказу стріляти він не отримував та і взагалі жодної загрози життю військових не було.

"Безпосередньо на цій території бойові дії не велися. Відстань – 30-40 км до лінії розмежування", – уточнює прокурор Микола Сластін.

У зверненні адвокати просять відправити справу на повторний розгляд. Касацію суд задовольняє. "Колмогорова з-під варти звільнити. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення", – зазначає головуючий суддя Віталій Кравченко.

"Суд прийняв справедливе рішення, відпустивши Сергія Колмогорова із зали суду", – коментує адвокат Оксана Муравська.

Після процесуальних дій Сергій Колмогоров у супроводі товаришів виходить з суду. Поки ж головний фігурант вирушає додому, його справу направлять на повторний розгляд до Приморського райсуду Маріуполя. Зі слів адвокатів, повторний розгляд можливий вже за кілька тижнів.

Олена Бережнюк, Микола Лебедєв, "5 канал"

Попередній матеріал
Окупанти обстріляли військових медиків у селищі Піски: знищено санітарний автомобіль
Наступний матеріал
Чи стала енергоефективність модним і необхідним трендом для України – "Час можливостей"
Loading...