Після подорожчання проїзду у громадському транспорті – ціни підняли й деякі приватні перевізники. Понад 30 маршрутів уже перевозять пасажирів за 8 грн. Загалом у столиці більш як 150 таксомоторних маршрутів. Серед аргументів – підвищення тарифів на дизпаливо, електрику та запчастини. А от чи будуть перевезення після подорожчання якіснішими – ще доведеться дізнатися.
"Виходить, більшу частину зарплати ти повинен витрачати на проїзд, і якщо звідси відняти щось поїсти, то на життя нічого. За комуналку ми взагалі мовчимо", – для сім'ї Оксани Іванової подорожчання проїзду істотно вдарило по кишені. Дивується – за що такі тарифи, бо ж більшість маршруток розбиті та аварійні.
Нарікає: "У мене чоловік випав з маршрутки, водій не вийшов, навіть не подивився, що там сталося. Закрив двері та поїхав. Якщо послуги не варті цих грошей, то немає сенсу за них платити".
Підняттям цін на проїзд у маршрутках незадоволена більшість киян. Однак, кажуть, вимушені платити, адже треба якось їхати на роботу.
Тиждень тому, слідом за подорожчанням проїзду в громадському транспорті до 8 грн, підняли ціни і комунальні маршрутки. Таких у столиці 26 маршрутів. У "Київпастрансі" розповідають: це через зростання цін на паливно-мастильні матеріали, запчастини, електроенергію та збільшення "мінімалки". А також – катастрофічна нестача водіїв.
"Заробітна плата по підприємству – близько 8 тис. грн. Вона залежить від "класу" водія, від стажу та багатьох інших чинників. Планується підвищити на 25% поступово. Вже в липні підвищиться на 10%", – розповідає представник "Київпастрансу" Марина Загородько.
До 8 грн підняли ціни на проїзд і три приватні перевізники, кажуть у Комунальній службі перевезень. А це –понад 30 маршрутів, що курсують столицею. Такі самі наміри найближчим часом мають ще кілька перевізників.
Начальник Комунальної служби перевезень Сергій Савтир пояснює: "Це буде не автоматом – по 8 грн. А наприклад, якщо він по 6 грн їздив, то до 7-ми піднімають, хто по 7 грн, той до 8-ми буде. Інші таку вичікувальну позицію зайняли і чекають, чи збільшиться в них пасажиропотік, через те, що підняв "Київпастранс".
Чекати водії будуть до вересня, каже Сергій Савтир. Саме тоді збільшиться пасажиропотік та, імовірно, може зрости долар. А слідом за валютою – піднімуться і паливно-мастильні матеріали. Тож не виключено, що ціни у маршрутках зростуть до 9 грн.
Водночас, старі та розбиті маршрутки планують замінити на нові. Однак на це знадобиться кілька років. Закупати нові машини планують із Черкас. Маршрутки комфортніші: з кондиціонерами та електронним табло.
Наталка Юрчук, Віктор Сніжко, "5 канал"
У Києві на Солом'янці зіткнулися дві маршрутки – ФОТО