Самогубство студентки НМУ ім. Богомольця: детальний розбір подій

5 канал
За даними прокуратури, справу розслідують нині за двома статями: за фактом зникнення Мукаддас та за фактом можливого доведення до самогубства

Третій день київські водолази шукають у Дніпрі тіло 19-річної студентки з Туркменістану – Мукаддас Насирлаєву. За версією слідства, 30 січня надвечір дівчина вкоротила собі віку, стрибнувши у воду з мосту Патона. Адвокат родини переконаний – до трагічного кроку її підштовхнули в медичному університеті імені Богомольця, де дівчина навчалася на стоматолога. В деканаті відмовилися надати документи в Міграційну службу, щоби Муккадас могла отримати посвідку на тимчасове проживання в Україні.

30 січня 19-річна студентка із Туркменістану Мукаддас Насирлаєва востаннє була в своїй альма-матер – медичному університеті. Як зафіксували камери відеоспостереження, того дня дівчина о 17:06 зайшла на станцію метро "Політехнічний інститут", вийшла на "Дніпрі" і звідти пішки попрямувала до моста Патона, де вкоротила собі віку.

"Мітка наша стоїть, орієнтовно це середина моста Патона. Глибина під тим місцем, де вона стрибала – від двох до чотирьох метрів. На відео видно, що дівчина йшла до мосту, підійшла до огорожі й на ній підвелася. Це все, що видно на відео", – розповідає начальник аварійно-рятувального загону спецпризначення ДСНС у Києві Едуард Драч.

Третій день водолази з відеолокаторами прочісують дно Дніпра у пошуках тіла Мукаддас. У найімовірніших місцях – зоні стрибка та довкола неї – не знайшли. Нині перевіряють по картах внутрішніх та зовнішніх течій, які могли віднести тіло на значну відстань. Рятувальник уточнює: "Від двох до восьми кілометрів течія, вона за день може пройти від 20 до 40 кілометрів, якщо тіло потрапило в течію. Тому куди вона ділася за два тижні часу – важко сказати".

Не легше говорити й адвокатові родини Насирлаєвих. Саме Ровшанбек Розметов із земляками з Турменістану наступного дня після зникнення шукав Мукаддас. Каже – трагедія сталася через те, що в медичному університеті, де першокурсниця навчалася на стоматолога, їй двічі відмовили у наданні відповідних документів для міграційної служби.

Розповідає: "Вийшла із кабінету заступника декана, заплакана, і в руці були папірці ці порвані. Сказала своїй сестрі, що заступник декана, не прочитавши навіть заяву, порвала і віддалі їй в руки – нічого підписувати не буде".

Адвокат зазначає: напередодні довідався, що Мукаддас – старосту групи, яка добре вчилася та перекладала для інших студентів лекції англійською, – заднім числом відрахували з медичного вишу. Запевняє: "Із заяви університету стало відомо, що вона начебто 18 січня відрахована, а 24 – нібито її попередили. Це неправда. Вона ще 29 січня ходила на заняття".

В університеті повідомляють – заступницю декана по роботі з іноземними студентами Тетяну Тимохіну вже відсторонили від обов'язків. Щоправда те, що саме розмова з Тимохіною могла спровокувати самогубство дівчини, – відкидають. "Цей факт не є підтвердженим. Як тільки ми про це дізналися – є і службове розслідування в деканаті, зібрані пояснювальні записки з декана, заступника декана, кураторів, студентів", – наголошує перший проректор із науково-педагогічної роботи НМУ Ярослав Цехмістер.

5 канал

У прокуратурі підтверджують, нині розслідують справу за двома статями: за фактом зникнення Мукаддас та за фактом можливого доведення до самогубства. Викладачів університету вже допитали після зникнення дівчини. Оскільки у справі з'явилися нові факти, працівників деканату допитають повторно.

"Друзі наддали інформацію про те, що напередодні її зникнення в неї був конфлікт із керівництвом закладу. Саме після нього вона пішла на такий крок", – уточнює прес-секретар прокуратури Києва Надія Максимець.

Якщо представників університету визнають винними – їм загрожує до трьох років позбавлення волі.

Леся Головата, Олена Бережнюк, Олександр Горнейчук та Анна Кудрявцева, "5 канал"

Міст Патона став через смертельну аварію: у столиці легковик протаранив фуру – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
64-та річниця з дня передачі Криму Україні: факти та маніпуляції
Наступний матеріал
Втеча Януковича: ретроспектива зради
Loading...