Кличко зустрівся з Мільбрадтом
Кличко зустрівся з Мільбрадтом КМДА

Розділення посад міського голови та голови КМДА – це створення підґрунтя для двовладдя в Києві: Кличко зустрівся з Мільбрадтом

Читайте по-русски
Він нагадав, що за Конституцією місто Київ, як столиця України, має особливе місце в адміністративно-територіальному устрої

Голова Асоціації міст України, міський голова Києва Віталій Кличко зустрівся зі спеціальним посланником уряду Федеративної Республіки Німеччини з питань децентралізації в Україні Георгом Мільбрадтом.

Віталій Кличко наголосив, що поспішне ухвалення закону про столицю обмежить повноваження місцевого самоврядування та демократичні права киян. Зокрема, право обирати владу в своєму місті.

Він нагадав, що за Конституцією місто Київ, як столиця України, має особливе місце в адміністративно-територіальному устрої. І, відповідно, Конституція передбачає для Києва окремі особливості здійснення державної влади та місцевого самоврядування. Наразі ці відносини регулює закон 1999 року.

Кличко зустрівся з Мільбрадтом
Кличко зустрівся з МільбрадтомКМДА

Кличко зазначив, що оновлений текст законопроєкту №2143-3 містить низку суперечливих положень. Серед них, зокрема, положення про те, що "Київську міську державну адміністрацію не може очолювати київський міський голова".

"Заборона обіймати посаду, яка не ґрунтується на жодних підставах, порушує принцип рівності прав громадян, встановлений Конституцією України. Зауважу, що рішення Конституційного Суду України 2003 року визначає статус київського міського голови та Київської міської державної адміністрації. Зокрема, Конституційний Суд постановив, що: "Київську міську державну адміністрацію має очолювати лише особа, обрана київським міським головою, яку президент України призначає головою Київської міської державної адміністрації". Отже, всі намагання розділити ці "посади та повноваження" суперечать Конституції України. А розділення посад міського голови та голови КМДА – створює підґрунтя для двовладдя в Києві", – наголосив Віталій Кличко.

Він зазначив, що в законопроєкті, який кардинально переробили до другого читання, автори намагаються створити принципово нове законодавство для міста Києва. А Україна є унітарною державою, де законодавство має бути єдиним на всій території країни.

Кличко зустрівся з Мільбрадтом
Кличко зустрівся з МільбрадтомКМДА

Спеціальний посланник уряду Федеративної Республіки Німеччини з питань децентралізації в Україні Георг Мільбрадт зазначив, що ретельно вивчав законопроєкт. І визначив у ньому багато недопрацювань.

"У законі є низка моментів, які невраховані і повинні бути доопрацьовані. Закон про столицю – це сьогодні не тільки питання мера Києва Кличка. Бо, в разі ухвалення законопроєкту в такому вигляді та ухвалення змін до Конституції, що стосуються місцевого самоврядування, подібна ситуація може скластися в інших містах і торкнутися очільника кожного українського міста", – наголосив Георг Мільбрадт.

Раніше заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, наголосив, що Київ потребує нового та сучасного Закону про столицю. Проте його ухвалення поспіхом, без широкомасштабного експертного та громадського обговорення, може призвести до колапсу у столиці.

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю "5 каналу" в програмі "Підсумки тижня" міський голова Києва Віталій Кличко розповів, чи готова столиця до опалювального сезону та якими будуть тарифи.

Попередній матеріал
У разі прориву мігрантів сили МВС будуть на кордоні протягом 30 хвилин – Монастирський
Наступний матеріал
У Німеччині вшанували жертв Голодомору в Україні
Loading...