Різдво у Пирогово
Різдво у Пирогово 5 канал

Пісенний "марафон", часник та "павучки": як відзначають Різдво у Пирогові

Тут від самого ранку співали не лише колядки, а й щедрівки; гостей частували горілочкою та солодощами; а гості долучались до прадавніх українських ритуалів

 Безперервний пісенний марафон триває від самого ранку у Пирогові – тут колядками відзначають Різдво Христове. Співали тут і популярних, і авторських (ремейків), і рідкісних колядок, які вдалося віднайти в архівах та етнографічних записах, повідомляє кореспондент "5 каналу" з місця подій.

Дехто з учасників заходу каже: готувався чи не цілий рік, аби вразити своїми виступами глядачів. З’їхалися співати сотні людей з Києва та області.

"Про колядки ми питали наших бабусь – вони нас вчили. Автентичне вбрання також від бабусь – з їхніх скринь", - розповідає учасниця народних гулянь. 

Про особливі традиції нам розповіли працівники Національного музею народної архітектури та побуту України. 

"Сьогодні ми робимо саме традиційну прикрасу – різдвяного павучка. Сучасна модель – це зірочка, а традиційні павучки збиралися у вигляді пірамід, з яких звішувалися менші ромбики ("павучки"). Вішався він ("павучок") традиційно на покуті, біля ікон. Павук – то є ткач всесвіту", - розповіла працівник музею у Пирогово Вікторія Філь.

Різдво у Пирогово
Різдво у Пирогово5 канал

"Цікаво також, що фігурував часник обов’язково. Наприклад, на Західній Україні по зубчику часнику клали під кожен куток скатертини, тобто чотири зубчики часнику по кожному кутку для того, щоб сім’я була міцна, як голівка часнику. Також цікаво, що обов’язково на покуті стояв дідух. У наш час ця традиція відроджується. Я бачила вже і у Києві, і у Львові, що продаються Дідухи, які замінюють собою ялинку, але вони є більш архаїчними. Фактично, це символ нашої хліборобської традиції. Так само, як кутя у нас – це символ хліборобський", - розповіла ще одна працівник Нацмузею Мирослава Татарчук.

7 січня до Пирогово завітали й щедрівники. Вони заспівали традиційних пісень і так дещо завчасно відзначили Щерий вечір.

Різдво у Пирогово
Різдво у Пирогово5 канал

За давньою українською традицією, тих, хто сьогодні щедрував та колядував, частували горіхами, солодощами – молодших та горілочкою – старших. Лунали для всіх гостей свята і міні-лекції про Різдво.

Більше про святкування у Пирогово – дивіться у вкюченні: 

 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: У Віфлеємі поставили особливий різдвяний вертеп

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Знеструмлені будинки та "застиглі" авто: Китай накрили потужні снігопади
Наступний матеріал
"Тим Янголам, яких вже нема": діти Героїв Небесної Сотні заспівали особливу колядку
Loading...