Рейд нічного клубу
Рейд нічного клубу 5 канал

Рейд нічними клубами столиці: чому не дотримуються вимог і як це пояснюють

Читайте по-русски
Адвокат каже: заклад – приватна власність, і заходити сюди муніципальній охороні без ухвали суду не можна

На годиннику 22:00. Муніципали, представники Держпродспоживслужби та знімальна група "5-го" вирушаємо в рейд. У плані на цей вечір перевірка нічного клубу.

"До нас поскаржилися мешканці офіційно, що в даному закладі після 22:00 працює дискотека, розважальний заклад працює", – розповів заступник начальника головного управління Держспоживслужби в Києві Віталій Летучий.

Як тільки наша знімальна група разом із представниками Держпродспоживслужби і муніципальної варти зайшла у заклад, відвідувачі вмить зникли. Навіть не встигли допити шампанське й забрати гаджети. Залишився лише один клієнт, каже: не вважає, що заклад щось порушує.

"А чим він гірший вагону метро чи переповненої маршрутки. От прийшов повечеряти. Наскільки я знаю, з останнього брифінгу Кличка, що дозволили працювати закладам після 22 години", – переконаний киянин Ігор.

Такі ж аргументи в адміністрації закладу.

"Ми на законній основі працюємо, бо не так давно очыльник Кличко на брифінгу дозволив працювати кафе і ресторанам після 22:00. Ми працюємо з дотриманням всіх санітарних норм і правил", – каже адміністраторка закладу Юлія.

На підмогу викликають адвоката. Той каже: заклад – приватна власність і заходити сюди муніципальній охороні без ухвали суду не можна.

"Муніципальна охорона і головне управління Держпродспоживслужби відповідно до розпоряджень КМДА, а також протоколів ТАПТНС і розпоряджень під час карантину здійснює контроль", – пояснює Віталій Летучий.

"Якщо розпорядженням КМДА скажуть, що я маю одружитися на ній, я маю одружитися на ній? Є закон України, він вище, ніж розпорядження КМДА. Якщо в розпорядженні КМДА написано щось, що не відповідає закону, то це не працює", – наголосив адвокат Массі Наєм.

"Вважаю, що під час карантину, якщо є розпорядження і вони відповідають закону, їх треба дотримуватися. – Тобто ці розпорядження не відповідають закону?  – В якійсь частині відповідають, в якійсь не відповідають. – В якій не відповідають? – У частині, наприклад, муніципальної охорони я взагалі вважаю, що це незаконно", – зауважив адвокат.

"Це може і приватна власність, але це громадське місце. По-друге, ми є комунальним підприємством, яке згідно з розпорядженням КМДА працює в комісіях, разом із Держпродспоживслужбою, і ми маємо право разом із ними заходити в громадські місця і перевіряти дотримання карантинних заходів", – переконує начальник відділу КП "Муніципальна охорона" Олександр Васильченко.

Унаслідок журналісти і муніципали таки виходять із закладу. Адмінпротокол складають за зачиненими дверима. Тим часом один за одним сходяться відвідувачі.

За декілька годин протокол таки складають.

"На цей час після 22-ї години можна тільки закладам харчування. Це не є закладом харчування. Це розважальний заклад", – каже працівник Держспоживслужби.

Адвокат запевняє: це таки заклад громадського харчування і юридично, і фактично.

"У нас позиція трохи інша, поясніть, будь ласка, нормальною мовою, нормальним законом, нормальним документом, що можна, що не можна. І як ви будете комунікувати заборону, чи вона швидко доходила до нас. Бо коли Кличко каже, що можна, а потім приходять вони і нас штрафують, то ми не знаємо тоді чи Кличка взагалі слухати, чи ні", – зазначив Массі Наєм.

Наразі ж керівникові закладу загрожує штраф від 34 до 170 тисяч гривень. Та чи платитиме, вирішить суд.

Ірина Саєвич, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
Уночі Печерський суд вирішив розтягнути справу ще на три місяці – Порошенко
Наступний матеріал
"Ми – громадяни, а не "население": 10 тисяч людей вийшли до Печерського суду, виступаючи проти політичних репресій
Loading...