У МВС прокоментували демонтаж наметового містечка під ВР

Нині відсторонено поліцейського, який справді неправомірно застосував щодо журналіста "Радіо Свобода" сльозогінний газ

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" у програмі "Час. Підсумки дня" речник МВС України Артем Шевченко.

"По-перше, цей процес від самого початку, з 17 жовтня 2017 року не був мирним протестом. З самого початку встановлення наметів і заняття проїжджої частини вулиці Грушевського в нас було декілька кримінальних проваджень і 17-го – перша – опір і насилля до працівника правоохоронних органів. І 17 жовтня декілька епізодів спровокованих насильницьких епізодів з боку учасників протесту, які фактично поставили хрест на тому, щоби вважати цей протест мирним. Останній такий епізод – це 27 лютого під парламентом під час засідання парламенту – намір запалити шини, поліція цьому перешкодила, після цього каміння, палиці, сутичка, знову правопорушення за ст. 345 і 14 правоохоронців у лікарні. Фактично для того щоб провести слідчі дії і розслідувати це кримінальне провадження і були вчинені певні слідчі дії", – заявив речник МВС.

Шевченко також сказав, що правоохоронці зважали на попередній досвід: "Оскільки такий досвід незаконного спротиву вже був, була проведена поліцейська операція. Ми враховували і гіркий досвід 31 серпня 2015 року – так само із заявленої мирної в лапках акції, яка коштувала після кидка гранати підсудним, теж колишнім міліціонером, до речі, коштувала життя чотирьом гвардійцям, і більше 100 поранених у нас було. Саме враховуючи цей досвід і немирний характер цього протесту, саме враховуючи неодноразові кримінальні епізоди за багатьма статтями Кримінального кодексу…, враховуючи досвід під Жовтневим палацом, коли була спроба захоплення, це ще одна стаття, фактично, цей мирний протест перестав бути мирним і ми отримали такі наслідки".

Крім того, Шевченко заявив, що особи правоохоронців, які порушили законодавство під час поліцейської операції біля ВР, будуть встановлені.

"Я далекий від того, щоб вважати, з поліцейської точки зору, цю операцію ідеальною, і свідчення того – 365 стаття КК України про перевищення влади, яка зареєстрована прокуратурою, не пригадую, кому доручено розслідувати. Можливо, прокуратурі, можливо, Службі безпеки. І так само 171 стаття – перешкоджання журналістській діяльності. Відсторонено поліцейського, який справді неправомірно застосував щодо журналіста "Радіо Свобода" сльозогінний газ. За цим фактом працюватиме слідство служби безпеки і ця особа встановлена", – сказав Шеченко.

Нагадаємо, в суботу, 3 березня, поліція затримала більше сотні протестувальників під Верховною Радою. Правоохоронці стверджують, що вилучили під час проведення слідчих дій у наметовому містечку предмети, схожі на гранати. По медичну допомогу звернулися 13 учасників акції і сім працівників поліції. Прокуратура Києва вже зареєструвала кримінальне провадження про можливе перевищення поліцейськими службових повноважень.

Попередній матеріал
Геращенко: Кращого рекламіста для НАТО, ніж Путін, в Україні сьогодні важко знайти
Наступний матеріал
Вкрилася тріщинами за кілька днів: у Запоріжжі раптово почала розвалюватися багатоповерхівка

Сутички під ВР: Завтра правозахисники оприлюднять висновки, чи вийшли за межі своїх повноважень поліцейські

Сутички під Радою: У МВС пояснили, чому ставили мітингувальників на коліна

Затриманих внаслідок сутичок біля ВР відпустили з райвідділків поліції, окрім однієї особи

Демонтаж наметового містечка з під-Ради: що знайшли правоохоронці в ході обшуків

Сутички під ВР: поліція затримала 50 осіб, четверо правоохоронців постраждали (оновлено)

З-під Верховної Ради почали прибирати намети