медобладнання для 'Охматдиту'
медобладнання для 'Охматдиту' 5 канал

Пролежало 5 років: НАБУ повернуло "Охматдиту" унікальне медобладнання

Попередній підрядник будівництва протягом кількох років не повертав дороговартісне обладнання

До лікарні "Охматдит" через п’ять років після закупівлі повернули унікальне радіологічне обладнання. Детективи НАБУ виявили його на Вінниччині, передає "5 канал".

Трьохмодальна система "ПЕТ-КТ" дозволить виявляти онкологію у дітей на ранніх стадіях. На її закупку у 2012 році з державного бюджету витратили 35 мільйонів гривень.

Раніше попередній підрядник будівництва незаконно утримував та не повертав дороговартісне обладнання. Наразі воно запаковано в коробки і його працездатність слід перевірити. Потому "ПЕТ-КТ" монтуватимуть і навчатимуть українських лікарів із ним працювати.

"Коли ми відкриємо всі коробки, ми запросимо виробника, щоб приїхав подивитися, чи все працює, і плануємо розпочати навчання наших лікарів як можна його використати", – розповіла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

"ПЕТ-КТ" дає можливість на дуже ранніх стадіях визначити і діагностувати, чи є пухлина", – зазначила головний лікар "Охматдиту" Ірина Садов’як.

У Мінохорони здоров'я прогнозують, що проводити радіодіагностику пацієнтам у дитячій лікарні почнуть навесні наступного року. Досі таке обстеження робили у дорослих клініках.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: Сучасне медустаткування та реанімобілі – як виглядає волонтерська допомога

Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО - відео
Наступний матеріал
Церемонія зустрічі Президентів Туреччини та України - відео
Loading...