Порошенко підтвердив, що "режим тиші" на Донбасі дотримується вже протягом 12 годин

Україна очікує звільнення всіх заручників, наголосив Президент

Президент України Петро Порошенко заявляє про встановлення режиму повного припинення вогню на Донбасі вже протягом 12 годин. Про це він заявив під час зустрічі зі студентами та викладачами НТУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського". 

"26 серпня я видав директиви нашим представникам у Тристоронній контактній групі запропонувати з 1 вересня режим повного припинення вогню. За 12 годин і 5 хвилин, я хочу вас привітати, цей режим дотримується – на фронті не стріляють", – заявив Президент.

"За весь цей час був лише один неприцільний постріл зі стрілецької зброї, немає ні артилерійських залпів, ні танкових атак, ні мінометів", – додав він.

Порошенко наголосив на важливості виконання пунктів Мінських угод, що стосуються безпеки: "Дай Бог, щоб забезпечувався режим припинення вогню, були відведені артилерія, танки, краще – на територію РФ, за межі українського кордону".

Він зазначив, що Україна очікує звільнення всіх заручників, які перебувають у в'язницях РФ і на окупованій території. "Дай Бог, щоб був безперешкодний доступ СММ ОБСЄ, щоб були створені всі умови безпеки для реалізації політичного пакету Мінських угод", – наголосив він.

За словами Президента, ключовим пунктом Мінських угод є повернення контролю над кордоном з РФ: "Ви знаєте, яке є ключовою умовою забезпечення миру на Донбасі? Це 409,3 км неконтрольованого кордону з РФ, які повинні взяти під контроль спочатку представники озброєної поліцейської місії ОБСЄ, потім до них приєднаються українські силовики і прикордонники, і не буде на українській землі регулярних підрозділів ЗС РФ, найманців, які вербуються через військкомати по всій Росії, не буде танків, ракет, артилерії, БТРів, БМП з російського воєнторгу".

Президент наголосив: "Україна робить все можливе, для того, щоб забезпечити повернення окупованих територій на сході України і в Криму мирним дипломатичним шляхом. Він працює лише тоді, коли ми маємо сильні ЗСУ та інші силові підрозділи".

Як повідомляв 5.ua, Президент вшанував пам'ять співробітників і студентів КПІ, які віддали життя під час Революції Гідності та в ході АТО. 

Попередній матеріал
Розпочато відеоконференцію Тристоронньої контактної групи – Оліфер
Наступний матеріал
СБУ покаже представникам міжнародних організацій місця утримання затриманих

Полторак: Ворог щодня змінює тактику, військові повинні бути готові до загроз

Полторак взяв участь в урочистих заходах до Дня знань у Національному університеті оборони ім. І.Черняховського – відео

Полторак: На навчальні центри ЗС України виділено 250 млн грн

Порошенко підтвердив, що "режим тиші" на Донбасі дотримується вже протягом 12 годин

План деокупації Донбасу: Тука назвав три головні напрямки

ГУР: Бойовики готують провокації на Донбасі – на позиції рушили журналісти "Звезди", "Life News" та "Россия-24"